Łódź on Fire – Daniel Spaleniak & Friends

Daniel Spaleniak jest jedynym Polakiem, którego twórczość tak mocna zagościła w amerykańskich produkcjach filmowych. W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur Spaleniak pojawi się w Fabryce Sztuki w Łodzi, 13 września, by z zaproszonymi gośćmi: Melą Koteluk, Misią Furtak, Hanią Rani czy Kasią Kowalczyk zagrać najlepsze utwory ze swoich czterech płyt.


Daniel Spaleniak to 26-letni muzyk, producent, kompozytor i autor tekstów. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe utwory jak Dear love of mine, Why czy Back Home można usłyszeć dziś w tak popularnych produkcjach jak: Ozark (Netflix), Elementary (CBS), Good Behavior (TNT), The Path (Hulu).
Ostatni, czwarty już album artysty – Burning Sea, wydany w 2019 roku jest zbiorem utworów, które znalazły się w tego typu produkcjach.

fot. Weronika Izdebska

Oprócz tego Spaleniak aktywnie koncertuje ze swoimi muzykami. Zagrał na tak kultowych festiwalach jak Opener, OFF Festiwal, Halfway czy Soundrive, a w sierpniu 2016 roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

W czasie wrześniowego koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć materiał ze wszystkich czterech albumów artysty w zupełnie nowej odsłonie. Wspólnie z tak wspaniałymi gośćmi jak Mela Koteluk, Misia Furtak, Kasia Kowalczyk czy Hania Rani, wykonane zostaną nowe, wyjątkowe aranżacje utworów z płyt Dreamers, Back Home, Burning Sea i nominowanej do nagrody Fryderyki 2019 Life is somewhere else.

– Goście są nieprzypadkowi. Każda z zaproszonych artystek, ma w tej chwili swój najlepszy twórczy czas, jednocześnie siła ich wypowiedzi artystycznej nie była nigdy tak pełna i dojrzała – mówi Daniel Spaleniak. Rzeczywiście, Mela Koteluk otrzymała Fryderyka 2019 w kategorii Album roku Pop Alternatywny, Misia Furtak wydała właśnie swą pierwszą solową płytę “Co przyjdzie”, Kasia Kowalczyk, na co dzień tworzy jeden z najciekawszych młodych polskich zespołów Coals, a Hania Rani, koncertuje po całej Europie, robiąc furorę solową płytą “Esja”. – Na koncercie zostanie zaprezentowany materiał z moich płyt, łącznie z kompozycjami filmowymi oraz utworami dotąd nieopublikowanymi – zdradza Daniel Spaleniak.

Koncert odbędzie się w Fabryce Sztuki, 13 września o godz. 21.00. Cena biletu, 30 zł, obejmuje również koncert BABADAG o g. 19.30.

13.09, g. 21.00 | Łódź on Fire – Daniel Spaleniak & Friends, koncert | Art_Inkubator, Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3

Bilety dostępne pod linkiem: https://www.bilety24.pl/koncert/fl4k-babadag-ulinysstudnia-daniel-spaleniak-friends-lodz-on-fire-51914?id=253417

 

Dodaj komentarz