“Więc Wiec” czyli Krotoszyn 2019 – RusT, Pablopavo i Ludziki oraz Lech Janerka [FOTORELACJA]

Piąty rok z rzędu Krotoszyn zaprasza wszystkich mieszkańców i nie tylko na kolejny cykl koncertów na rynku w ramach projektu “Więc Wiec”. 10 sierpnia 2019 wytąpili: RusT, Pablopavo i Ludziki oraz Lech Janerka. Prezentujemy naszą fotorelację z tego wydarzenia.

wszystkie zdjęcia – Adrian Kaczmarek dla Polska Płyta / Polska Muzyka

 

 

Muzyczną działalność pod szyldem RusT muzycy z Poznania po raz pierwszy podkreślili na początku bieżącej dekady wydając własnym sumptem dwa minialbumy. Premiera albumu “White Fog” przypadła na listopad 2014 roku nakładem niezależnej wytwórni Good Time Records. Czterech podobnie myślących muzyków zjednoczyło się, aby tworzyć fuzję psychodelicznego rocka z bluesem, który oczaruje publiczność na całym świecie.

Pablopavo nawija, nieco śpiewa i okazjonalnie gra na gitarze w różnych zespołach. Również komponuje i pisze teksty. Jego najnowsza płyta nagrana jako Pablopavo i Ludziki pt. “Marginal” ukazała się w drugiej połowie 2018 roku.

Lech Janerka to wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jedna z najbardziej oryginalnych postaci na polskiej scenie rockowej, na której działa od blisko 40 lat. Trudno go sklasyfikować i umieścić w ściśle określonych ramach. W swojej dotychczasowej twórczości sięgał po różne gatunki – od post-punka po elektronikę i pop. Jego muzyka to osobista opowieść o wielowarstwowym znaczeniu, a teksty są komentarzem do otaczającego go świata. Ostatni album Janerki „Plagiaty” ukazał się w 2005 roku, a promujący wydawnictwo singiel „Rower” okazał się być jednym z największych przebojów XXI wieku. Po 14-letniej przerwie Lech Janerka powraca z nowym materiałem, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2019 r.

 

 

 

Pablopavo

RUST

Leave a Reply