Zespół BEMY powraca z utworem “Mr Brown”

BEMY to eklektyczna mieszanka różnych stylów i osobowości. “Mr Brown” to nowa propozycja zespołu, którą wyprodukował Bogdan Kondracki.

Pierwszy z dwóch liderów grupy, starszy brat, to Elie Rosinski, perkusista nocą, za dnia zaś tekściarz i autor piosenek. Uwielbia intensywne, pełne koloru dźwięki i teatralny wokal z przymrużeniem oka; zakochany we ‘French Touch’, łatwo jednak daje się w pracy porwać bitowi disco i wpadającym w ucho melodiom.

fot. materiały promocyjne

Po przeciwnej stronie muzycznej sceny króluje młodszy brat, Mattia Rosinski. Wokalista i gitarzysta, zainspirowany wokalem soulowym, umiejętnie łączy pełen emocji śpiew z energicznym, scenicznym ruchem.

Na koncertach wytwarzają wspólnie jedyny w swoim rodzaju, sceniczny świat.

Muzykować zaczęli w wieku odpowiednio 7 i 9 lat, i aż do lat 19 nasiąkali kulturą francuską. W tym czasie byli najpopularniejszym w ich liceum zespołem, idąc w muzyczne ślady grup takich jak ‘The Kooks’, ‘Arctic Monkeys’, a także francuskich DJ’ów m.in.: ‘Breakbot’, ‘Mr Oizo’.

Muzyczna pasja zaprowadziła ich do Wielkiej Brytanii, do szkoły ACM. Grali tam z grupami takimi jak ‘Two door cinema club’, spotkali także niemało gwiazd (przez chwilę wynajmowali dom wspólnie z Ed’em Sheeran’em). Po studiach na ACM dostali propozycję wzięcia udziału w polskiej edycji ‘Must Be the Music’, gdzie zajęli drugie miejsce. Tak też rozpoczęła się ich polska przygoda. Z rosnącą popularnościa, wydali swój pierwszy album ‘Grizzlin’,nominowany do nagrody Fryderyk (2017). Ich singiel zatytułowany ‘Oxygen’ zajmujący wysokie pozycje w rankingach w lecie 2016 r., zyskał sobie covery muzyków takich jak LP i Ed Sheeran.

BEMY to bestie sceniczne; potwierdzają to ich koncerty przed różnymi publicznościami, od tych w kameralnych klubach po stadiony. Grali na festiwalu Woodstock przed 30 000 osób, na festiwalu Sziget na Węgrzech, otwierali koncerty: ‘Maroon 5’ w Krakowie, Ed’a Sheeran’a w Warszawie (dwukrotnie) i w Bordeaux., nie wspominając o ‘Nothing but thieves’, Jake Bugg i innych… Ich support dla Ed’a Sheeran’a w Bordeaux spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem mediów i publiczności francuskiej.

BEMY jest w trakcie publikowania nowych materiałów, dedykowanych tym razem także publiczności francuskiej i międzynarodowej. Pierwszym utworem który właśnie się ukazał jest ballada westernowa „Mr.Brown”.

 

Dodaj komentarz