“Wydaj płytę z Będzie Głośno” – artyści zapraszają do wzięcia udziału w konkursie

Jeszcze tylko do 12 lipca przyjmowane są zgłoszenia w konkursie „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. „Będzie głośno!” to tytuł cyklicznej audycji i hasło, pod którym radiowa Czwórka promuje młodych, zdolnych artystów, rozpoczynających swoją przygodę z branżą muzyczną. Akcję wsparli m.in. Muniek Staszczyk, Baranovski, Bovska, Mery Spolsky oraz ATARI WU – czyli połowa duetu xxanaxx.

fot. materiały promocyjne

Zgłoszenia do kolejnego konkursu przyjmowane są za pomocą formularza, który znajduje się na stronie czworka.online.

Konkurs skierowany jest do muzyków, którzy mają gotowy materiał na płytę (min. 8 utworów) i nie posiadają kontraktu z wytwórnią muzyczną. Zwycięzca wyda debiutancką płytę z radiową Czwórką i z Agencją Muzyczną Polskiego Radia, nagra teledysk do singla promującego debiutancki album oraz weźmie udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Nagrodą w konkursie jest również promocja na antenie i w mediach społecznościowych Czwórki. Rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec sierpnia.

W akcję zaangażowało się wielu artystów. Do wzięcia udziału w konkursie zachęcają: Muniek Staszczyk, Baranovski, ATARI WU, Mery Spolsky, Bovska, Daniel Spaleniak, Arek Kłusowski oraz Robert Cichy i perkusistka Asia Glubiak – Czwórka robi taką akcję, że jeśli naprawdę jesteście fajnym bandem, marzycie o tym, żeby wydać płytę, to jest szansa i naprawdę do tego zachęcam, bo oni zrobią to! Dla Was! – mówi Robert Cichy, gitarzysta, wokalista i kompozytor, współtwórca zespołów Chilli June, znany ze współpracy m.in. z Michałem Urbaniakiem, Kayah, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską i Marceliną.

Ponadto teledysk zwycięzcy konkursu wyreżyseruje Konrad Aksinowicz –reżyser, scenarzysta, autor książki „Samorealizacja Filmowa”, stypendysta School of Visual Arts w Sydney, twórca klipów m.in. dla: De Mono, Brodki, LemON, Lady Pank, Margaret, Mikromusic, Sarsy i Jamala. Aksinowicz to także reżyser dwóch pełnometrażowych filmów fabularnych: „Zamiana” oraz „W spirali” i twórca AKX ENTERTAINMENT–miejsca, które łączy muzyków i filmowców.

Autorem audycji i pomysłodawcą konkursu jest Damian Sikorski – dziennikarz muzyczny Czwórki. Laureatką pierwszego konkursu w 2017 roku została Ms. Obsession, autorka debiutanckiej płyty „Manekin”. W kolejnym najlepsza okazała się Marta Zalewska – wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka, która już we wrześniu wystąpi m.in. na Live At Heart Festival w Szwecji – jednym z największych skandynawskich festiwali. Ponadto zespoły: Szpilersi i Pomponika zostały wyróżnione koncertami w Czwórce.

Partnerami konkursu są: Związek Artystów WykonawcówSTOART oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które ufunduje dodatkowe nagrody finansowe dla autora muzyki i tekstu.

Premierę albumu oraz koncert promujący krążek zaplanowano w październiku br. w studiu radiowej Czwórki w Warszawie. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Dodaj komentarz