OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się polskich płyt (26.04-02.05)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów. Sprawdźcie jak prezentuje się najnowsze notowanie, które kolejny raz zdominowały propozycje rap/hip-hop.

 

  1. Kizo – “Pegaz”. To zbiór wyselekcjonowanych bangerów. Album “Pegaz” zawiera bangery w wakacyjnych klimatach z wciąż zachowaną uliczną tematyką. Za brzmienie odpowiedzialny jest Enzu.

 

2. Varius Manx – “Ent”.  Po 21 latach od rozstania z Kasią Stankiewicz i po 7 latach od ostatniego albumu zespół powraca w świetnej formie i zabiera słuchaczy w podróż do lasu… Piękne, hipnotyzujące melodie Roberta Jansona zostały ubrane w poetyckie teksty Kasi Stankiewicz, która o tej płycie mów tak: „Z tego nieoczekiwanego spotkania wyszła zaskakująco piękna płyta. Uwielbiam do niej wracać, gdyż jest pełna dobrych energii, a słuchając jej, czuję się tak, jakbym leżała na ciepłym piasku, ze słońcem na skórze i w głowie”.

 

 

3. Ruby – “No Love”. Album “NOLOVE” jest pierwszym solowy albumem Rubego. Kontrowersyjny raper postawił na mocny temat, jakim jest milość w dzisiejszych czasach. Na płycie znajdują się numery o zabarwieniu erotycznym jak “Heroina”, a także letnie hity jak “Yolo”. Teksty Rubego są mocne, dla wielu wulgarne, ale dla jeszcze większej grupy ludzi – odzwierciedlają codzienność polskiego miasta. Kluby nocne, życie, alkohol i używki.

 

 

4. AK47 – “Autopsja”. Album w 2013 był czymś czego brakowało na ówczesnej „polskiej scenie rapowej” niepowtarzalny klimat uliczny, połączony z doskonałymi tekstami, które dają wiele do myślenia. – To odzwierciedlenie moich doświadczeń i przeżyć, ale z wymiarem uniwersalnym. Każdy ze słuchaczy będzie odbierał i interpretował to na własny sposób, co sprawi, że dla każdego z osobna moja twórczość będzie miała wymiar autopsji – mówi Adam Kubiak, czyli AK-47.

 

 

5. Sokół – “Wojtek Sokół”. Na płycie usłyszymy trzynaście całkowicie premierowych utworów oraz gości stanowiących pierwszą ligę i przekrój współczesnej muzyki rozrywkowej, alternatywnej oraz oczywiście – hip-hopowej. Sokół stawia na różnorodność pod każdym względem – od grona zaproszonych do współpracy producentów i ich muzycznej stylistyki, po klimat każdego z utworów.

 

 

6. Quebonafide – “Egzotyka”.  Krążek powstał podczas podróży po świecie, a każdy z 14 utworów inspirowany jest innym miejscem na Ziemi.Pomimo jasnego motywu przewodniego, tracklista „Egzotyki” jest bardzo różnorodna: od emocjonalnych i osobistych kawałków, po świeże i nowoczesne bangery. W swoich utworach, Quebonafide porusza tematy związane nie tylko z kulturą i atmosferą odwiedzanych miejsc, ale również problemami społecznymi.

 

 

7. Donguralesko & Matheo – “Miłość, szmaragd i krokodyl”. donGURALesko i Matheo wracają po przeszło dekadzie z kolejną odsłoną legendarnej serii wspólnych mixtape’ów, które są w zasadzie pełnoprawnymi, autorskimi albumami. Szalone flow, bezkompromisowe teksty, bujające bity oraz plejada gości.

 

 

8. Krzysztof Komeda – “Muzyka filmowa”. Ekskluzywne wydawnictwo z najwspanialszą muzyką filmową Krzysztofa Komedy. Na płycie nagrania w wykonaniu Andrzeja Jagodzińskiego Trio oraz Orkiestry Simfonia VIVA, z wokalami Grażyny Auguścik i Agnieszki Wilczyńskiej. Użyte w poligrafii fotografie są autorstwa Marka Karewicza. Album zawiera słynne motywy muzyczne między innymi z tak popularnych filmów jak: „Dziecko Rosemary”, „Do widzenia, do jutra…”, „Nóż w wodzie” czy „Śniadanie u Tiffany’ego”.

 

 

9. Felivers – “Felivers”.  Debiutancka płyta zespołu FELIVERS to zwieńczenie wieloletniej przyjaźni, pasji i miłości do muzyki. Album zawiera 10 piosenek, a historie w nich zawarte nawiązują głównie do miłości i otaczającego nas świata. Jakość tych piosenek pozostawiamy Waszej ocenie.

 

 

10. PRO8L3M – “Widmo”. To płyta, która zadaje wiele pytań  o kierunek, w jakim zmierza nasz świat i my sami. Zarysowuje wiele wizji, czasem mrocznych, a czasem zupełnie nieprzewidywalnych.

 

Dodaj komentarz