Trzy wokalistki z inicjatywy My Name Is New w projekcie Jagi Hupało

18 maja podczas warszawskiej Nocy Muzeów swoją twórczość zaprezentują trzy artystki będące częścią projektu My Name Is New. Wszystko będzie odbywać się w industrialnej przestrzeni Pracowni Jaga Hupało Born To Create w ramach wydarzenia Art NOMAD Noc Muzeów. Na scenie pojawią się Jagoda Kret, Ola Kozubal i Ola Wielgomas.

W klimatycznych wnętrzach Pracowni Jaga Hupało Born To Create – mieszczącej się w kultowej Fabryce Koronek – odbędzie się kilkanaście niepowtarzalnych wydarzeń artystycznych. W ramach eventu zaprezentują się trzy utalentowane artystki z ramienia projektu My Name Is New. Jako pierwszą usłyszymy Jagodę Kret, rockową dziewczynę z pazurem. Ta młoda wokalistka to wielka miłośniczka blues’a, soul’u oraz rock’a i jego pochodnych. To finalistka III edycji muzycznego show The Voice of Poland. Uwielbia dłubać w przeszłości, a jej słabością są brzmienia z lat 50’, 60’ czy 70’. Od 2016 roku wraz z Michałem Grobelnym buduje własną przestrzeń w muzyce.

Kolejną artystką, którą będziemy mieli okazję zobaczyć podczas Nocy Muzeów to Ola Wielgomas, młoda, romantyczna wokalistka i autorka tekstów. Od dziecka towarzyszyło jej zamiłowanie do sztuki i muzyki. Uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała na skrzypcach. Przez wiele lat związana była z chórem „Artos” Teatru Wielkiego w Warszawie oraz Ogniskiem Teatralnym u Machulskich. Na swoim koncie ma już występy na deskach teatru czy filharmonii. Tworzy muzykę, która otwiera jej własny, mały świat.

MNIN Showcase projektu My Name Is New zakończy swoim występemAleksandra Kozubal. Muzyka jest jej pasją od najmłodszych lat, a sama traktuje ją jak „przyjaciółkę”, której może opowiedzieć o swoich najskrytszych uczuciach. Ola uczęszczała do szkoły muzycznej, gdzie grała utwory klasyczne w klasie fortepianu. Jej temperamentna osobowość nie pozwoliła jednak, by ktoś narzucał jej repertuar. Po porzuceniu szkoły muzycznej, Ola przerzuciła się na lekcje wokalu, które zaowocowały m.in. udziałem w telewizyjnym show „Mam Talent”. Gra przede wszystkim pop, łącząc delikatne brzmienie fortepianowych klawiszy ze słodko-gorzkimi tekstami o miłości i dojrzewaniu.

Inicjatywa My Name Is New to projekt wspierający debiutujących artystów solowych oraz zespoły. Działa on od niespełna pół roku, a już zdążył zgromadzić duże grono utalentowanych artystów. Inicjatywa ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Kayax kładzie ogromny nacisk na wsparcie merytoryczne z zakresu promocji muzyki w internecie, efektywnego korzystania z zasobów social mediów oraz pozyskiwania szerszej publiczności.

Jaga Hupało to artystka włosów, stylistka i projektantka. Swoją pracą nadaje nowy kształt rzeczywistości. Poszukuje w innych inspiracji, wydobywając ich charakteroraz podkreślając naturalne piękno. Stworzyła studio, które stało się miejscem artystycznych i kulturalnych spotkań. Wspólpracuje również z fotografami i operatorami produkując sesje zdjęciowe i filmy, jak również z innymi artystami dziedzin teatru czy mody. W ramach współpracy z projektem My Name Is New, artystki przeszły metamorfozę wizerunkową, a ich efekty zostały uwiecznione aparatem Cezarego Ruckiego.

Koncerty odbędą się 18 maja o godzinie 20:00 w Pracowni Jagi Hupało Born To Create przy ul. Burakowskiej 5/7 w Warszawie. Art Nomad rozpoczyna się o godzinie 16:00 – wstęp wolny.

Patronem, jak i sponsorem części muzycznej wydarzenia jest ZAiKS.

 

Leave a Reply