Sonbird wystąpią w Debiutach na Festiwalu w Opolu

Sonbird z utworem “Niepoważny” wygrał eliminacje do tegorocznych Debiutów na Festiwalu w Opolu. Tym samym jest pierwszym ogłoszonym wykonawcą, który wystąpi w tym konkursie.

Spośród 150 piosenek nadesłanych do konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wybrano 10, które zakwalifikowano do drugiego etapu. Następnie jury w składzie Daria Zawiałow, Bartek Chaciński, Robert Kurpisz i Agnieszka Jurowicz wybrało zwycięzce, który zagra podczas koncertu Debiutów na Festiwalu w Opolu.

fot. Bartosz Kowal

Sonbird uzyskali 24 punkty i jednocześnie zostali pierwszym ogłoszonym zespołem, który wystąpi na 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej.

“Trzymam mocno kciuki za tych chłopaków, kibicuję im już od jakiegoś czasu. Mają w sobie niepowtarzalną charyzmę, są super.” – Daria Zawiałow

“W pełni rozwinięty zespół, z własnym pomysłem na brzmienie – ciekawe połączenie gitarowego grania z elektropopem. Świeża krew!” – Robert Kurpisz

Sonbird wystąpią w Opolu z piosenką “Niepoważny”, która promuje ich debiutancki album “Głodny”. Obraz do “Niepoważnego” w reżyserii Przemysława Filipowicza, według scenariusza Artura Michalika, opowiada o niewygodnej relacji. Bohaterami historii są nauczycielka oraz zafascynowany w niej uczeń, który jest nad wyraz poważny jak na swój młody wiek. W rolach głównych wystąpiła aktorka Daria Polasik-Bułka z Teatru Polskiego w Bielsku-Białej oraz Oliwier Gutowski. Zdjęcia głównie realizowane były w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu.

 

Dodaj komentarz