12 nowych utworów w projekcie My Name Is New

1 marca do projektu MY NAME IS NEW oficjalnie dołączyło dziesięciu nowych, niesamowitych  debiutantów. Jest to bardzo szczególny dzień dla samej inicjatywy, ponieważ po raz pierwszy playlistę zaszczycił również hip-hop! To jednak nie wszystko, przekrój gatunkowy wciąż jest mocno zróżnicowany, a wśród premier znajdziemy również kompozycje popowe, mocniejsze brzmienia elektroniczne, kilka kojących utworów folkowych oraz klimatyczne, rockowe brzmienia.

fot. materiały promocyjne

Inicjatywa My Name Is New działa od niespełna pół roku, a już swoje utwory zgłosiło blisko 400 artystów z całego kraju, a liczba demówek przekroczyła 800! Zespół wewnętrzny Kayaxu uważnie przesłuchiwał każde zgłoszenie.

 

Drogą demokratyczną, zostało wytypowanych ponad 60 utworów, które swoim brzmieniem przykuły uwagę ekspertów. Projekt ma przede wszystkim charakter edukacyjny, a artyści będący jego częścią, otrzymują wsparcie merytoryczne z zakresu promocji swojej muzyki w internecie, tworzenia wizerunku scenicznego oraz skutecznego pozyskiwania coraz szerszej grupy słuchaczy.

Tym razem na playlistę My Name Is New trafiło 10 nowych artystów. Na pokładzie powitaliśmy między innymi zespół Hyper Son, zwycięzców zeszłorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów. Chłopaki tworzą trapowe historie z hip-hopowymi brzmieniami, a singiel „Biegnij!” powala świeżością! To właśnie oni zostali wytypowani na kolejnego ambasadora inicjatywy! Oficjalne powitanie Hyper Son w tej roli odbędzie się już 6 marca! Kolejną MNIN-ową perełką jest duet Dunajev//Søppel – niesamowici, nowocześni i zaskakujący artyści z Warszawy. Tworzą muzykę elektroniczną z domieszkami popu, które nawiązują do lat 80-tych i 90-tych.

Do inicjatywy dołączył też DYBUK, hip-hopowy zespół z Bielska-Białej, który stawia na miks gatunków, łączą ambient, chillout i hip-hop z melorecytacją i poetyckimi tekstami. Nie przegapcie również artysty o pseudonimie Bałtyk, młodego multiinstrumentalisty z Warszawy tworzącego folk. Nieco odmiennie, choć równie kojąco, gra Älskar. Ich indie-folkowy numer stanowi ciekawe dopełnienie playlisty MNIN. Do inicjatywy dołączyli również SNAWK, raper, DJ i producent z Warszawy,NOHONO, elektroniczna grupa artystyczna, Studio Sztama, hip-hopowa formacja z południa, Molend, popowy artysta z Gdyni oraz indie-rockowy zespół, Love Marine.

Na playliście pojawiły się również dwa utwory artystów, którzy w projekcie są już znacznie dłużej. Z nowym singlem wraca do nas Bloo Crane, młody duet z Krakowa tworzący electro-popowe kompozycje. Chłopaki od samego początku przykuwali szczególną uwagę Kayaxu, a dziś prezentują kolejny singiel pod tytułem „Come Closer”! Swoim talentem ponownie podzieliła się z MNIN rownież Aleksandra Kozubal, wybitna wokalistka z południa o głosie niczym dzwon. Na playliście znalazł się jej nowy utwór pt. „Obojętność”, czyli słodko-gorzka historia o trudnej relacji.

 

 

 

Dodaj komentarz