Premiera płyty Kamila Wasickiego “Żywioły”

„Żywioły” Kamila Wasickiego to kolejny autorski album wydany pod naszym patronatem w Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Piosenki wokalisty to w pełni autorskie utwory zarówno w warstwie literackiej jak i muzycznej. Płyta ukazała się 1 marca.

Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowo dojrzałe teksty pełne zręcznych metafor i odkrywczych skojarzeń (dwukrotnie otrzymał za nie nagrodę specjalną na SFP w Krakowie).

 

Jeśli do tego dodamy wyjątkową wyobraźnię muzyczną artysty i jego zespołu otrzymamy wyjątkowo dojrzałą piosenkę, która dostarczy naprawdę wiele emocji.

Skład zespołu: Kamil Wasicki (gitary, śpiew), Artur Matejuk (akordeon), Jakub Chojnacki (saksofony, instrumenty klawiszowe), Bartłomiej Chojnacki (bas, kontrabas) i Paweł Andrzejewski (perkusja), Współpracują: Grzegorz Kołodziejczak (trąbka), Zbigniew Kołodziejczak (puzon).

Kamil Wasicki (ur. 23 czerwca 1979 w Koninie) – poeta, kompozytor, śpiewający autor, gitarzysta, z zawodu realizator dźwięku. Laureat wielu festiwali i przeglądów m.in. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2009 w Warszawie na którym otrzymał nagrodę Grand Prix im. Jonasza Kofty czy Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie dwukrotnie w latach 2002 i 2004 otrzymał nagrodę specjalną im. Wojciecha Bellona. Artysta ma na swoim koncie dwa albumy: Chwyć mnie za rękę (2011 Agencja Fonograficzna Polskiego Radia) oraz Dobre rzeczy się zdarzają (2014 LUNA Music Polska).

 

Dodaj komentarz