OLIS czyli lista najlepiej sprzedających się polskich płyt (01.02.-07.02)

OLIS to lista najlepiej sprzedających się płyt w Polsce przygotowywana przez ZPAV (Związek Producentów Audio Video). Na potrzeby naszego portalu wyodrębniliśmy dziesiątkę polskich albumów. W najnowszym notowaniu pojawiło się kilka nowości.

fot. materiały prasowe

  1. “Miłość” – Otsochodzi. Wbrew temu, co napisał jeden z portali muzycznych, Otsochodzi to raper, solista, a nie zespół. Jego płyta jest najwyżej notowaną polską nowością. Recenzję krążka znajdziecie na naszym portalu.

“Doszedłem do pewnego etapu w moim życiu i nie chcę nic zmieniać – dosłownie. Nic mniej, nic bardziej. Wizja na muzykę pozwoliła mi osiągnąć rzeczy, o których kiedyś nawet nie marzyłem, a ta płyta to kolejny przystanek w mojej podróży.”

 

2. “MTV Unplugged” – Kamil Bednarek. To kolejna nowość w zestawieniu. MTV Polska przygotowała kolejną odsłonę kultowego projektu „MTV Unplugged”. Tym razem w wersjach akustycznych, „bez prądu” swoje największe hity zaśpiewał Kamil Bednarek.

 

3. “Niemożliwe” – Kwiat Jabłoni. Pierwszą trójkę najnowszego notowania OLIS zamyka także nowość. Rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie jako Kwiat Jabłoni po raz pierwszy zaprezentowali się polskim słuchaczom w marcu 2018 r., wypuszczając do sieci piosenkę “Dziś późno pójdę spać” wraz z teledyskiem, który na YouTube wyświetlony został już ponad 4,5 mln razy.

 

4. Męskie Granie 2018. Najnowsza płyta Męskiego Grania wciąż ma się dobrze w zestawieniu najchętniej kupowanych płyt. Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie ubiegłorocznej edycji tej imprezy. Płyta ukazała się pod naszym patronatem.

 

5. “1984” – Paweł Domagała. “To płyta bardzo osobista, znajdziecie tu dużo autorefleksji i powrotów do dzieciństwa. Czy jestem takim człowiekiem, jakim chciałem być? Co bym powiedział sobie sprzed lat, gdybyśmy spotkali się dzisiaj? Mam nadzieję, że pytania z „1984” będą inspirujące również dla Was.” Współtwórcą albumu jest Łukasz Borowiecki.

 

6. “Czerwony dywan” – Paluch. Po serii platynowych albumów poznański MC nie zwalnia tempa i rok od ostatniej premiery wypuszcza kolejny krążek. Na materiale znalazło się 14 premierowych pozycji. Wśród gości oprócz raperów z wytwórni Palucha (Joda, Szpaku, Kobik) pojawi się również Słoń oraz francuski raper z polskimi korzeniami PLK.

 

7. “Małomiasteczkowy” – Dawid Podsiadło. Płyta pokryła się już poczwórną platyną, czyli sprzedało się już ponad 120 tysięcy egzemplarzy tego krążka.

 

8. “Mini dom” – Kortez. “Mini Dom”, który jest zbiorem siedmiu piosenek, z których pięć było wcześniej opublikowanych na EPkach: “Dobry moment” i “Dobrze, że cię mam”. Na płycie znajdzie się również utwór “Stare drzewa” z filmu “Kamerdyner” oraz piosenka “Hej wy” promująca jesienną trasę koncertową.

 

9. “Muzyka i słowa Stanisław Soyka” – Stanisław Soyka. Kolejna nowość. Pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Stanisława Soyki od piętnastu lat. Stanisław Soyka muzycznie określa nowy Album jako „Folk z przymrużeniem oka”, ale – jak dodaje: „Można na nim usłyszeć późne lata 70-te, rythm & blues`a, wpływy reggae, a także po prostu – ballady.” Płyta ukazała się pod naszym patronatem.

 

10. “Kapo Di Tutti Capi” – Książę Kapota.  Debiutancki album Książę Kapoty to 13 oryginalnych utworów, którymi warszawski raper robi szturm na scenę.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz