Zapowiedź wyjątkowej płyty zespołu COMA

Na początku marca 2019 ukaże się nowy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowali się na płytę z coverami. Niektóre z piosenek mogliśmy poznać podczas letnich i jesiennych koncertów grupy. Płycie towarzyszyć będzie trasa koncertowa. 

 

fot. materiały promocyjne

 

Jak informuje zespół:

“To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu tego roku mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie”. Chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, a okazało się, że najlepsze znaleźliśmy w filmach dla dzieci. Spore było nasze zaskoczenie kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa” odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty.

Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów.


Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki.”


Na koncertach oprócz seta z piosenkami takimi jak „Meluzyna”, „Z Poradnika Młodego Zielarza” „Pi i Sigma” (Przybysze z Matplanety), „Fantazja”, „Pożegnanie z Bajką”, „Ratujmy Kosmos”, „Czemu Nas Tam Nie Ma” i inne, będzie również można usłyszeć tradycyjny repertuar zespołu. Jeśli ktoś miałby ochotę przybyć z dziećmi to ułatwiono dostęp do wydarzenia organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach (oczywiście tam gdzie to było możliwe). Zapraszamy do ich bajki.

Podczas trasy “Witajcie w naszej bajce” COMA wystąpi:

1 marca – Bielsko Biała

2 marca – Walbrzych

3 marca – Zabrze

22 marca – Gdańsk

24 marca – Szczecin

6 kwietnia – Katowice

7 kwietnia – Kraków

25 kwietnia – Łódź

 

 

 

Dodaj komentarz