Sylwester w Warszawie i alternatywny w Krakowie

Jak co roku odbędzie się kilka imprez sylwestrowych, na których wystąpią najpopularniejsi wykonawcy. Kto wystąpi podczas jednej z nich na Placu Bankowym w Warszawie? A jak wygląda alternatywna impreza w Krakowie?

fot. materiały promocyjne

Impreza sylwestrowa w Warszawie rozpocznie się o godzinie 19:45 i będzie emitowana w stacji TVN, która jest organizatorem Sylwestra w stolicy.

 

Podczas tej imprezy wystąpią: Bajm, Agnieszka Chylińska, Andrzej Piaseczny, Wilki, Anna Wyszkoni, Edyta Górniak, Sound’n’Grace, Natalia Nykiel, Blue Cafe, Małgorzata Ostrowska, Izabela Trojanowska, Sarsa, Sławek Uniatowski, Smolasty czy Ania Karwan.

Wiadomo już też, kto będzie gospodarzem imprezy. Sylwestra w Warszawie poprowadzą największe gwiazdy TVN-u – Magda Mołek, Marcin Prokop, Filip Chajzer, Gabi Drzewiecka i Agustin Egurolla.

W tym roku nie odbędzie się w Warszawie tradycyjny pokaz fajerwerków. Zamiast tego zorganizowany zostanie pokaz laserów. Jest to związane z bezpieczeństwem dla zwierząt.

Jeżeli ktoś szuka alternatywy do tego wydarzenia w Warszawie, powinien udać się na Sylwestra do Krakowa.

BOKKA, KAMP! i Flirtini – najgorętsze nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnego popu wystąpią 31 grudnia br. na sylwestrowej scenie w Krakowie. Ich występy będzie transmitować radiowa Czwórka – partner medialny wydarzenia.  To nie jedyne atrakcje, które stacja przygotowała dla swoich słuchaczy na wspólną sylwestrową zabawę.

Wieczór sylwestrowy w radiowej Czwórce rozpocznie się już o godz. 19.00 audycją Uli Kaczyńskiej „Pierwsze kroki w tańcu”, z polskimi klasykami tanecznymi, m.in. The Dumplings, Kamp, Rysy i Sonar. Nie zwalniając tempa, o godz. 20.30 Czwórka zabierze swoich słuchaczy na krakowski Rynek Główny, skąd transmitować będzie występy BOKKA, KAMP! i Flirtini prosto ze sceny Krakowskiego Sylwestra. Gorące rytmy muzyki elektronicznej i alternatywnego popu będą rozbrzmiewać również za kulisami. Z artystami spotka się dziennikarka radiowej Czwórki – Marta Hoppe – i na gorąco spyta o plany noworoczne oraz złoży życzenia od słuchaczy Czwórki.

– To będzie niesamowity wieczór. Największe gwiazdy alternatywnej muzyki tanecznej na jednej scenie! BOKKA, KAMP! i Flirtini nie trzeba nikomu przedstawiać. Najlepsze muzyczne zakończenie roku, jakie można sobie wymarzyć. Musicie tam z nami być! Będziemy śpiewać, będziemy tańczyć, rozmawiać z artystami, wejdziemy za kulisy. Zapraszam do wspólnej zabawy! – mówi Jacek Kruczek, kierownik redakcji Czwórki.

Organizatorami Sylwestra w Krakowie są Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

To jednak nie koniec. Po transmisji z Krakowa Sylwester w Czwórce trwa dalej. Od godz. 23.00 Hubert Augustyniak w audycji „Wystrzelone przeboje” zaprezentuje hity muzyczne z tegorocznych list przebojów, a także ponadczasowe evergreeny w mocno zaskakujących wersjach. Słuchacze będą mogli bawić się w rytmie mash up’ów i remiksów m.in. Davida Bowie, Green Day, Tracy Chapmana, Snoop Dogg’a, Ediego Sheerana, Hall & Oates i wielu innych.

– W Sylwestra najważniejsza jest muzyka i zabawa. A tego w Czwórce nie zabraknie. Nasza relacja z Krakowa, możliwa dzięki uprzejmości Krakowskiego Biura Festiwalowego, to nasze podziękowanie od całej redakcji dla wszystkich słuchaczy i sympatyków, którzy byli z nami przez cały rok. Życzę już teraz Szczęśliwego Nowego 2019 Roku i zapraszam do spędzenia kolejnych dwunastu miesięcy z Czwórką. Będzie się u nas dużo działo! – mówi Hanna Dołęgowska, Dyrektor radiowej Czwórki.

 

Leave a Reply