Red Lips z Janem Borysewiczem w premierowej piosence

W pierwszy dzień świąt zespół Red Lips sprawił fanom niespodziankę i zaprezentował w sieci nowy singiel “Gdy nie dzwonisz”, nagrany wspólnie z Janem Borysewiczem.

Pierwszy raz spotkali się w 2016 roku, kiedy Jan Borysewicz nagrywał płytę „Kawa i dym”. Ruda została zaproszona do udziału w tym krążku i zaśpiewała utwór „Zostanę z Tobą na zawsze”.
Ponownie na jednej scenie stanęli podczas jubileuszowego koncertu KOMBII „Królowie życia”, w którym wspólnie wykonali „Pokolenie”, a teraz RED LIPS z gościnnym udziałem Jana Borysewicza prezentują nowy utwór „Gdy nie dzwonisz”.

To autorska kompozycja Jana Borysewicza, do której tekst napisał Wojciech Byrski.

 

Pierwsza jej studyjna wersja powstała już dosłownie w 24 godziny po tym, jak Janek przedstawił nam próbne nagranie linii melodycznej wraz z tekstem. Chwilę później powstała gitarowa, a jednocześnie bardzo nastrojowa aranżacja, do której Ruda podłożyła swój wokal.

“Po wysłuchaniu wspólnie z Jankiem stwierdziliśmy, że zabrzmiała jak polska Sheryl Crow. Wyszło pięknie.” – zdradza Lazer (producent, gitarzysta Red Lips).

“Jan Borysewicz to legenda polskiej muzyki rockowej, to dla mnie ogromny zaszczyt wykonywać jego utwór, jeszcze kilka lat temu nie śniłam nawet o tym, że będę miała okazje go poznać osobiście, teraz Janek gra solo we wspólnie wykonywanej przez nas piosence. To dla mnie coś naprawdę wyjątkowego i dlatego wybraliśmy na datę premiery równie wyjątkowe okoliczności. To nasz gwiazdkowy prezent dla fanów.” – dodaje Ruda (wokalistka Red Lips).

Leave a Reply