Kolejna odsłona akcji “Święta bez granic” i wyjątkowa płyta

Jak co roku Trójka wydaje wyjątkową płytę, z której sprzedaży wszystkie pieniądze przekazywane są na cele charytatywne. Przy okazji dostajemy bardzo ciekawy zestaw polskich piosenek. Jedną z premier jest nigdzie nie publikowany na nośniku fizycznym świąteczny utwór Pauliny Przybysz.

Wyjątkowa płyta, związana z charytatywną akcją radiowej Trójki „Święta bez granic 2018”, jest pełna muzycznych prezentów. Oprócz piosenek zaprzyjaźnionych z Trójką artystów (a nawet Trójkowych dziennikarzy – Wojciech Waglewski), z którymi w większości spotkaliśmy się podczas tegorocznego pamiętnego finału Festiwalu „Lato z Radiem” w Gdyni, znajdziemy tu dwa wyjątkowe utwory: premierową, nigdzie wcześniej niedostępną kolędę Pauliny Przybysz i najbardziej pozytywny i wzruszający utwór roku 2018 – duet Kayah – Zbigniew Wodecki „Chwytaj dzień”.

Dochód z płyty zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Mariupola. Taki właśnie jest cel tegorocznej akcji radiowej Trójki i Fundacji Świętego Mikołaja.

Wojna z siłami prorosyjskimi na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 roku. Mieszkańcy regionu ogarniętego działaniami zbrojnymi zmuszeni są do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia w innych częściach kraju. W wyniku walk na wschodzie Ukrainy do Mariupola uciekło ok. 100 000 osób, z czego większość to dzieci.

Najmłodsi cierpią z powodu chronicznego lęku i niepewności związanych z ostrzałami, walkami oraz zagrożeniem minami i niewybuchami. Doświadczenie czterech lat nieustającego konfliktu zostawiło trwały ślad w ich psychice. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu.

Zachęcamy do zakupu tej charytatywnej płyty (także na prezent dla bliskich pod choinkę). Zestaw utworów sprawdzi się znakomicie w te świąteczne dni.

Tracklista:

1. Przyjaciele Karpia 2018 – Karpie dwa
2. Ania Rusowicz i Adam Nowak – Trudne życzenia
3. Voo Voo – Niedziela
4. Julia Marcell – North Pole
5. Król – Całą ciszę / pokój nocny
6. Rebeka – Cavegirl
7. Majlo – Another Day
8. Oxford Drama – Velvet
9. Nixes – Circles
10. Pustki – O krok
11. Monika Borzym – Edith And The Kingpin
12. Kuba Badach – Wracam do siebie
13. Paulina Przybysz – Lulaj
14. Kayah i Zbigniew Wodecki – Chwytaj dzień

Leave a Reply