Duet Tęskno z singlem “Mapa” i Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

“Mapa” to kolejny singiel duetu Tęskno. 9 listopada ukazała się ich debiutancka płyta pt. “Mi”. “tęskno” to projekt muzyczny wokalistki joanny longić i pianistki hani rani, które piszą piosenki po polsku, łącząc brzmienia, melodie i dźwięki za którymi im… tęskno.

fot. okładka płyty “Mi”

Tęskno jest laureatem tegorocznej Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.

“Nagroda dla zespołu tęskno przyznana została „za olśniewającą debiutancką płytę „Mi”, która jest 12-częściowym, rozpisanym na głosy, fortepian, instrumenty smyczkowe i delikatną elektronikę ekscytującym poematem kobiecej wrażliwości.

 

To pełna barw, zapachów i przestrzeni muzyka łącząca elementy klasycystyczne, filmowe, szlachetny pop i piosenkę autorską, pełna tęsknoty i melancholii, w warstwie tekstowej będąca zarówno wyrazem dziewczęcej świeżości jak i kobiecej mądrości. „Mi” to azyl dla wrażliwych, rodzaj muzycznych powidoków, pełen impresjonistycznej zmysłowości i mgiełki tajemniczości”.
W skład kapituły konkursu weszli Agnieszka Szydłowska, Bruno Ciechowski, Piotr Rogucki, Rafał Bryndal, Mirosław Pęczak, Mariusz Składanowski oraz Zbigniew Krzywański.

Wręczenie nagrody odbędzie się 15 grudnia 2018 r. w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, podczas dorocznego koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Leave a Reply