BAiKA w coverze zespołu Blondie “Heart of Glass”

Duet BAiKA, który niedawno stał się trio – za sprawą Marcina Żabiełowicza, który dołączył do Banacha i Kafi – obchodzi właśnie trzecie urodziny.
Z tej okazji prezentujemy cover Blondie – „Heart of Glass”.

“Zrobiliśmy to troszkę inaczej niż w oryginale, ale mamy nadzieję, że słuchacz znajdzie tam także trochę emocji dla siebie.”
Do piosenki powstał też teledysk, tzw. „lyrics video”, co znaczy, że można pośpiewać razem z Kafi.

fot. materiały promocyjne

BAiKA – jest skrótem od Banach i Kafi. Wcześniej duet, teraz trio, ponieważ w tym roku dołączył do zespołu Marcin Żabiełowicz, gitarzysta grupy Hey.
Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka.  Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz producent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej – “Puk, puk”.

Kafi – Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.

Debiutancka płyta „Byty zależne” ukazała się w tym roku i od razu zdobyła świetne recenzje dziennikarzy muzycznych, a publiczność koncertowa nie może się nachwalić koncertów BAiKi, z czego Banach i Kafi bardzo się cieszą, bo jak każdy debiutant obawiali się czy ich muzyka się spodoba.

Nasza recenzja płyty “Byty zależne”:

BAiKA – “Byty zależne”

Leave a Reply