“Słynny niebieski prochowiec” Anity Lipnickiej singlem promującym projekt “Cohen i Kobiety”

“Słynny niebieski prochowiec” w wykonaniu Anity Lipnickiej promuje trasę koncertową “Cohen i Kobiety”. Autorką teledysku jest Matylda Damięcka, jedna z wokalistek biorących udział w tym wydarzeniu.

Podczas koncertów usłyszycie także Urszulę Dudziak, Grażynę Łobaszewską, Natalię Kukulską, Darię Zawiałow, Barbarę Wrońską i Julię Pietruchę.

To niezwykły, poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety. Jego utwory w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretowały na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style i pokolenia.

fot. materiały promocyjne

Za oprawę muzyczną i aranżację koncertu odpowiada producent muzyczny, kompozytor i muzyk, znany chociażby z Republiki – Leszek Biolik.

„Cohena znałem właściwie od zawsze. Tak, jak słuchacz może poznać artystę. Wielokrotnie porywany muzycznymi fascynacjami, wiedziałem, że zawsze mogę do niego wrócić. I wracałem” – mówi Biolik. „Prywatnie, możliwość współtworzenia tego koncertu to dla mnie wielki prezent od życia, możliwość okazania szacunku i niezwykła podróż” – podkreśla producent.

Koncert jest energetycznym i magicznym spotkaniem przyjaciół grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspiruje artystów od pokoleń.

Piosenkę zarejestrowano 17 września 2017 roku w Klubie Wytwórnia podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

słowa i muzyka: Leonard Cohen

tłumaczenie: Maciej Zembaty

teledysk: Matylda Damięcka/TheGirlWhoFellOnEarth

opracowanie muzyczne: Leszek Biolik

Leave a Reply