“Zatrzymaj czas, poczuj siłę zwykłych chwil” – relacja z koncertu Kasi Kowalskiej

„Gwarki” to coroczna impreza plenerowa w Tarnowskich Górach trwająca trzy dni (7 – 9 września). Jej początki sięgają 70 lat wstecz. Obfitują w historyczny pochód przez najważniejsze ulice miasta, wiele atrakcji oraz co najważniejsze – muzykę na żywo. To ostatnie cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem.

 

W tym roku zaproszono wybitną artystkę, z którą mamy okazję świętować jej 25-lecie działalności artystycznej. Kasia Kowalska swoim występem rozgrzała Śląsk do czerwoności.

9 września (niedziela) to trzeci i ostatni dzień obchodów corocznych „Gwarków”. Po występach między innymi Ani Dąbrowskiej (piątek), Natalii Nykiel czy Sylwii Grzeszczak (sobota) przyszedł czas na Kasię Kowalską. Warto wspomnieć, że wokalistka w tym roku, po 10 latach nieobecności wydała nową płytę „Aya”, cieszącą się uznaniem wśród słuchaczy. Artystka koncertuje w ramach trasy oraz 25-lecia.

Koncert Kasi Kowalskiej rozpoczął się o 18.40 utworem „Antidotum”. W tym momencie było wiadomo, że nie zabraknie kultowych numerów artystki. Po przypomnieniu tekstów doskonale znanych utworów przyszedł czas na „Alannah” mający premierę wczesną wiosną tego roku. Okazało się, że słuchacze oswoili się z nim celująco. To samo można powiedzieć o energicznym utworze „Aya”.

To, na co czekało z pewnością wielu uczestników koncertu to utwory z debiutanckiego albumu Kasi Kowalskiej „Gemini”. Nie zawahali się zaśpiewać refrenu „Jak rzecz”, natomiast „Domek z kart” stał się okazją do szaleństwa w towarzystwie całego zespołu. Nie mogło zabraknąć „Coś optymistycznego” oraz najchętniej wyśpiewanego przez wszystkich „Pieprz i sól”. Fantastyczny koncert zakończył się po ponadgodzinnej współpracy publiczności z Kasią Kowalską. Nie odpuściliśmy. Nie mogło obejść się bez bisu.

Występ zachwycił tak samo jak album. Różnie bywa z powrotami, ale ten okazał się artystycznym sukcesem. Będąc uczestnikiem tego wydarzenia można było doświadczyć niezwykłego klimatu, zasmakować świeżości, optymizmu, no i mijającego już lata.

Iwona Smyrak

 

Wkrótce odbędzie się jesienna trasa koncertowa wokalistki “Aya Tour / Jubileusz 25 lecia”.

8 października – Poznań

17 października – Bydgoszcz

9 listopada – Radom

11 listopada – Katowice

14 listopada – Gdańsk

19 listopada – Wrocław

25 listopada – Warszawa

5 grudnia – Szczecin

8 grudnia – Kraków

 

Nasza recenzja płyty “Aya”:

Kasia Kowalska – “Aya”

Leave a Reply