Adiministratorr powraca z premierowym utworem “Bal samotnych ciał”

Teledysk zapowiadający nową płytę Administratorra, który po okresie romansowania z muzyka elektro (Administratorr Electro) wraca trzecim albumem, gdzie ponownie najwięcej do powiedzenia będą miały gitary.

“Bal samotnych ciał” to przedsmak tego co przyniesie nowy album planowany na 2019 rok.

Skład zespołu:

Bartosz Marmol (gitara, wokal)

Kuba May (perkusja)

Paweł Kowalski (bass)

 

fot. materiały promocyjne (Facebook)

 

Cztery lata minęły od ostatniej premiery projektu Administratorr. W czerwcu dostaliśmy nową propozycję Administratorra Electro pt. “Rzepak”, który zapowiada jednocześnie płytę tego zespołu na jesień 2018. Krążek będzie nosić nazwę “Przemytnik”.

ADMINISTRATORR to pseudonim artystyczny Bartosza Marmola, który w 2009 roku powołał do życia zespół grając i tworząc alternatywnego rocka. Projekt w zamyśle jednorazowy (ścieżka dźwiękowa do tomiku opowiada “Piosenki w kaftanie”) okazał się strzałem w dziesiątkę. Płyta pod takim samym tytułem jak wspomniany tomik, wydana w 2010 roku przez Jimmy Jazz Records, spotkała się z ciepłym przyjęciem, a dziennikarze pisma “Tylko Rock” uznali ją za płytę miesiąca.
Kolejny album o tytule “Powierzchnie wspólne” (Jimmy Jazz Records, 2013) na jakiś czas zamknął rozdział czysto gitarowy w działalności Administratorra, a Marmol skupił się na projekcie electro i drugiej części “Piosenek o Warszawie” nagrywanych wspólnie z Lesławem (Komety).
Wejście do Studia Serakos w bieżącym roku de facto reaktywował Administratorra o czym mówi sam twórca:
„(…) Ostatnie lata to dla mnie czas eksperymentowania z brzmieniami i innym podejściem do tworzenia muzyki. Można powiedzieć, że dość świadomie odwiesiłem gitary na kołku, aby trochę odpocząć od hałasu i skupić się na innych obszarach. I tak powstał Administratorr Electro z którego jest niezmiernie dumny, gdyż pozwolił mi skręcić w muzyczne rejony, w których wcześniej nie bywałem. Cała to elektroniczna epopeja zakończyła się tak jak większość dobrych wycieczek czyli dotarłem ponownie do punktu wyjścia. I znowu zachciało mi się poczuć za sobą ścianę dźwięku łomoczącą w potylicę. Z tym, że ta podróż zmieniła mnie bardzo – jestem w tym samym miejscu, ale jestem innym człowiekiem. Dlatego muzyka Administratorra będzie inna, odchudzona z różnorodnych zachcianek, które ulokowane zostały w AE i Piosenkach o Warszawie. Na polu bitwy została tylko post punkowa alternatywa i ja.”

 

Muzyka i tekst: Bartosz Marmol

Realizacja teledysku: Luiza Kwiatkowska

Leave a Reply