Premiera debiutanckiej EPki zespołu Sonbird

Do sprzedaży trafiła właśnie debiutancka EPka zespołu Sonbird, która ukazała się nakładem Jazzboy Records. Promuje ją utwór “Hel”, który idealnie wpasowuje się w letni, wakacyjny klimat.

“Sonbird EP” zawiera trzy dotychczasowe single zespołu (“Ląd”, “Głodny”, najnowszy “Hel”) oraz dwa bonusowe nagrania w specjalnych wersjach. “Ląd LIVE”, to ponad pięciominutowa kompozycja, która została zarejestrowana podczas Off Sesji w ramach tegorocznej edycji Off Scena (Netia Off Camera), a także rework singla “Głodny” w nowej, odświeżonej aranżacji.

fot. materiały promocyjne (Jazzboy)

Sonbird tego lata zaprezentują się między innymi podczas OFF Festival w Katowicach, trasy Męskie Granie, Rock in Summer w Warszawie, Hej Fest oraz w ramach innych wydarzeń, które nie zostały jeszcze ogłoszone. Zespół zagrał także na otwarcie Open’er Festival w samym centrum Gdyni na Open Stage.

Gitarowe granie, indierockowa otoczka i młodzieńcza werwa sprawiają, że każda z ich kolejnych piosenek prezentuje się coraz śmielej.

Zespół Sonbird tworzy czwórka przyjaciół z Żywca, którzy mimo młodego wieku trafnie potrafią opowiadać o emocjach i przekładać je na muzykę. Ich dotychczasowy dorobek zbudował im opinię świetnego zespołu koncertowego. Debiutancka płyta – której możemy spodziewać się jeszcze w tym roku – zapewne wyniesie zespół wysoko. Ich muzyka opiera się na zgrabnych, wykonywanych z zaangażowaniem piosenkach indierockowych.

EPka w wersji fizycznej dostępna jest w sklepie internetowym Jazzboy: http://sklepjazzboy.pl/pl/p/Sonbird-Sonbird-EP/73 oraz podczas koncertów.

SONBIRD EP

1. Ląd
2. Głodny
3. Hel

– bonus –

4. Ląd LIVE (Off Sesja Off Scena 2018)
6. Głodny (Głodny Extended Rework)

Leave a Reply