Patrycja Markowska prezentuje kolejny singiel z ubiegłorocznej płyty

“Lalka” została kolejnym singlem z płyty “Krótka płyta o miłości” Patrycji Markowskiej. Album ukazał się w czerwcu ubiegłego roku. Do piosenki powstał także surowy, czarno-biały teledysk.

“Krótka Płyta o Miłości” Patrycji Markowskiej oprócz piosenek i kolaboracji (Ray Wilson, Marek Dyjak, Leszek Możdżer i Grzegorz Skawiński), to także siedem niezwykłych teledysków, do których dołącza właśnie ósmy – najmocniejszy.

fot. materiały promocyjne

“Lalka” to nie jest przyjemny utwór. To jeden z najbardziej gorzkich i bolesnych tekstów Patrycji Markowskiej.
W głowie wokalistki i reżysera Michała Pańszczyka pojawił się pomysł, aby teledysk potraktować na przekór. Aby dokuczyć nieco podmiotowi lirycznemu i – próbując wejść w skórę głównej bohaterki – znaleźć ujście jej emocjom oraz rozwiązanie dla bezdyskusyjnie toksycznej sytuacji, w której się znajduje.

“Ta płyta to moje kolejne spełnione marzenie. Pracowało przy niej wielu świetnych muzyków. Był śmiech, krew, pot i łzy, ale po 24 miesiącach pracy już jest i cieszę się z niej tak, jak cieszyłam się z debiutanckiego albumu” – tak o płycie mówiła Patrycja.

 

 

Jedna odpowiedź do “Patrycja Markowska prezentuje kolejny singiel z ubiegłorocznej płyty”

  1. Ja tak szczerze. Nie jestem trollem i hejterem, ale czy tylko ja uważam, że ta Pani nie potrafi śpiewać? Bardzo proszę o podanie linka do wartościowych utworów tej kobiety bo czego nie włączę to słyszę poziom na pewno nie na platynowe płyty. Pozdrawiam.

Leave a Reply