Złota Płyta dla Darii Zawiałow

Wydany rok temu debiutancki album “A kysz!” Darii Zawiałow pokrył się złotem za sprzedaż ponad 15 tysięcy egzemplarzy. To z tej płyty pochodzą przeboje wokalistki – “Malinowy chruśniak”, “Miłostki” i “Kundel bury”. W październiku ubiegłego roku ukazała się także reedycja albumu, z dodatkowymi duetami, które można było usłyszeć podczas koncertu w radiowej Trójce.

Stąd na płycie możecie znaleźć “Noce ukryte” zaśpiewane wspólnie z Belą Komoszyńską z zespołu Sorry Boys, “Niemoc” wykonaną wspólnie z Piotrem Roguckim i cover “Hello (Turn Your Radio On”), gdzie gościnnie pojawiła się Gaba Kulka.

fot. Sony Music Poland

 

Przypomnijmy, że Daria Zawiałow nominowana została do tegorocznych nagród Fryderyk 2018 w kategoriach – “Fonograficzny Debiut Roku”, “Album Roku Alternatywa”. Natomiast piosenki “Na skróty” i “Jeszcze w zielone gramy” (cover nagrany na potrzeby filmu) zostały zauważone w kategorii “Utwór Roku”.

Z naszej recenzji płyty “A kysz!”:

Takich osobowości na polskim rynku muzycznym jest nam ciągle potrzeba. Daria Zawiałow to nie tylko wokalistka, ale współkompozytorka wszystkich piosenek oraz autorka tekstów. Wizja wyrażania czytelnych emocji tworzy na jej debiucie pt. “A kysz!” wieloetapową historię.

Każda piosenka ma swój fabularyzowany podtekst i dzięki temu łatwo oswoić się z tym albumem. Stąd czerpanie przyjemności z tych utworów dostarcza zadowolenia nawet po wielokrotnym odtworzeniu. Czuć w tym wszystkim radość tworzenia, młodzieńczą energię i świeżość, którą niosą te bardzo przyzwoite piosenki.

Nie wszystkie z nich płyną na fali radosnych przeżyć, ale za każdym razem umiejętne podanie tematu daje nam coś pozytywnie istotnego. Tętni w tym po prostu życie.

Leave a Reply