Premiera nowego singla i teledysku Baascha z Mary Komasą

“Dare To Take” to nowa propozycja od Baascha z jego płyty “Grizzly Bear With A Million Eyes”, która ukazał się w ubiegłym roku. W tym utworze gościnnie usłyszycie Mary Komasę.

Kompozycja z głębokim klimatem, zbudowana na kilku warstwach muzycznych, gdzie mrok zamienia się w niepokój. Elektroniczny nastrój przemienia się tutaj w brudną alternatywę, ale ciągle z zachowaniem piosenkowego fasonu.

Z informacji od wytwórni Nextpop:

Najnowszy singiel Baascha pt. „Dare To Take”, zaśpiewany w duecie z Mary Komasą jest jednym z najbardziej tanecznych utworów artysty. Jednocześnie z singlem ukazał się teledysk, który wyreżyserował znany i ceniony
fotograf – Bartek Wieczorek. W teledysku Baaschowi towarzyszy Mary Komasa.

„Klip został nagrany na taśmie filmowej 16mm. Poszło jej w sumie 700 metrów! Operator Kajetan Plis trzymał rolki taśmy w lodówce, gdzie czekały na specjalną okazję.” – mówi Baasch o kulisach powstania teledysku.

W nagraniu utworu „Dare To Take” wziął udział Tomasz Mreńca (skrzypce), oraz współpracujący na stałe z Baaschem Robert Alabrudziński (perkusja). Na osobno wydanym singlu, oprócz albumowej wersji utworu „Dare To Take” będzie można posłuchać trzech remiksów, przygotowanych przez projekt LASY, Manoid oraz Sept.

Najbliższe koncerty Baascha:

11.04 – Wrocław – Stara Piwnica – BAASCH
12.04 – Toruń – NRD – BAASCH
14.04 – Warszawa – Niebo – BAASCH
27.04 – Poznań SQ – BAASCH x URBANSKI
28.04 – Berlin – FilmPolska Festival – BAASCH
29.04 – Kraków – BAASCH

Leave a Reply