Natalia Kukulska prezentuje nowy singiel

Natalia Kukulska prezentuje nowy singiel wraz z teledyskiem do piosenki “Ostatnia prosta”. Utwór pochodzi z płyty “Halo tu ziemia!”, która ukazała się pod koniec ubiegłego roku.

Mocny akcent elektroniczny, syntetycznie podane instrumenty wyróżniają tę kompozycję. Przebojowy charakter, z wyraźnie zaznaczoną linią melodyjną, staje się znakiem rozpoznawczym nowej odsłony wokalistki.

“W warstwie lirycznej bywa dowcipnie, nawet autoironicznie, ale nie brakuje powagi i refleksji. Poszukiwanie duchowości – to o tym jest ta płyta… Płytę “Halo tu Ziemia” wieńczą słowa piosenki pt.”Rekonstrukcja” – “Podnieść na duchu muszę ducha (…) bo wciąż na ducha jest posucha”.

Z naszej recenzji płyty:

Może nie jest łatwo zaprzyjaźnić się z tymi piosenkami po pierwszym słuchaniu, ale trzeba przyznać, że Natalia Kukulska nagrała ciekawą płytę. Kipiącą od pomysłów, przyciągającą uwagę słowem i kolorytem brzmień. Nawet jeśli wszystkiego wydaje się tu trochę za dużo, to i tak w ogólnym rozrachunku jest to jedna z atrakcyjniejszych pozycji minionego roku.

Ten krążek jest całkowitym zejściem z drogi konformizmu muzycznego. Wokalistka miała własną wizję i razem z Michałem Dąbrówką, Archie Shevsky’m oraz Marcinem Górnym, podążała do jej realizacji. Dzięki temu wyszła spójna, odważna i co najważniejsze wartościowa płyta. Kwestia tego, czy to się komuś spodoba stała się rzeczą drugorzędną.

 

Słowa: Natalia Kukulska, Marika Marta Kosakowska

Muzyka: Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka, Archie Shevsky

Realizacja nagrań: Michał Dąbrówka – AlterNat Studio w Komorowie

Produkcja muzyczna: Natalia Kukulska, Michał Dąbrówka, Archie Shevsky

Leave a Reply