Arek Jakubik powraca z solowym projektem

Arek Jakubik zapowiada wydanie solowego albumu pt. “Szatan na Kabatach”, którego premiera przewidziana jest na 20 kwietnia. Nową propozycją PT. “Dziś w Internecie” muzyk odcina się od swoich dokonań z zespołem Dr Misio. Tym samym otwiera nowy rozdział w swojej działalności muzycznej.

Nie usłyszymy już dynamicznych, brudnych gitar. Już ostatnia, lżejsza w warstwie instrumentalnej płyta grupy “Zmartwychwstaniemy” zdradzała nowe muzyczne zapatrywania Jakubika.

Współtwórcą płyty jest Kuba Galiński, producent muzyczny wielu uznanych artystów takich jak: Ania Rusowicz, Ania Dąbrowska, Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Jamal, Hey, Joanna Dark czy właśnie Dr Misio.

Przy albumie “Szatan na Kabatach” Jakubik ewidentnie odwołuje się do swoich idoli z lat 80.: Joy Division, Krafwerk, Bauhaus czy Cabaret Voltaire. Warstwa tekstowa jednak niezmiennie dosyć mocno, wręcz bezkompromisowo opisuje otaczającą go rzeczywistość. Kolejny raz w sposób ironiczny, ale też gorzki celnie punktuje wady współczesności. Obok Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego, to Arek Jakubik jest w większości współautorem warstwy lirycznej.

Z solowym projektem Arek Jakubik już w marcu 2018 ruszył w trasę koncertową, na której obok Jakubika i Galińskiego, będzie można zobaczyć i posłuchać również Olafa Deriglasoffa.

 

Lista piosenek:

 1. Dziś w Internecie
 2. Psy
 3. Szatan Na Kabatach
 4. Niemost
 5. Atomowy Skuter
 6. Cudowne Pogaństwo
 7. Plaża
 8. Wyliczanka
 9. Historia Banalnego Miasta
 10. Świat Po Końcu Świata
 11. Plan Antypaństwowy
 12. Twoje Zniknięce

Leave a Reply