PREMIERA. Vintage Love “Lights of London”

Tylko u nas premiera nowego utworu zespołu Vintage Love pt. “Lights of London”. To drugi singel szczecińskiej grupy promujący debiutancką EP-kę  “We Are Vintage Love”.

Piosenka przybliża charakter Vintage Love, oddając ducha słowa “vintage” występującego w nazwie bandu. Takie niedzisiejsze gitarowe granie, gdzie młodzieńcza energia uzewnętrznia klimat tej kompozycji. Z indie rockowym zacięciem i przemyślaną koncepcją na swoją muzykę, budują własną muzyczną osobowość.

 

fot. Bartosz Dopke (materiały promocyjne)

 

Muzycy zespołu tak opisują tę kompozycję:

Muzycznie jest to utwór, który ma imitować nocną zadumę i samotność. Moment, w którym kładąc się spać, wiesz już, że „nic więcej się dzisiaj nie zdarzy”, więc umysł dryfuje wśród wspomnień i decyzji. Tych dobrych i tych złych. Chcieliśmy, aby instrumenty stanowiły tutaj tło zdarzeń, żeby malowały dźwiękiem. Koresponduje to z tekstem, który tak jak często nocne rozważania – nie ma pointy. Jest po prostu tęsknym wołaniem do przeszłości. „Myślę o tobie, czy ty czasem myślisz o mnie?”.

Zainspirowane old school’owymi gitarami, energetycznym indie rockiem i surowym desert rockiem szczecińskie trio Vintage Love zaczęli grać próby w listopadzie 2016 roku. Już w styczniu 2017 roku zarejestrowali swój autorski materiał.

I tak po kilku dniach nagrywania utworów na tzw. setkę w studio i miesiącach szlifowania miksów udało się im wypuścić do sieci EP złożoną z 5 utworów, które charakteryzują się wszystkim, co chcą prezentować swoją muzyką – energię, elegancję i chwytliwe melodie. Dzięki pozytywnemu przyjęciu przez lokalną społeczność i grono studenckie po wygranych eliminacjach udaje im się zadebiutować na stadionie Pogoni podczas Szczecińskich Juwenaliów 2017, gdzie wystąpili na jednej scenie przed m.in. The Dumplings, Nocnym Kochankiem i Taco Hemingwayem.

Skład zespołu Vintage Love to: Mateusz Franke, Patryk Paterski i Maciej Keck.

Leave a Reply