Druga EPka Korteza

“Dobrze, że cię mam” to druga EPka towarzysząca albumowi “Mój dom” Korteza. Do piosenki tytułowej powstał teledysk, który możecie obejrzeć poniżej.

Płyta oprócz utworu tytułowego, który znalazł się na drugim krążku wokalisty, zawiera jeszcze trzy piosenki pochodzące z sesji “Mój dom”, które nie zmieściły się na najnowszą płytę Korteza.

1. Dobrze, że Cię mam – edit

2. Boję się

3. Dlaczego z Tobą jestem

4. Już nie pamiętam

Z naszej recenzji płyty “Mój dom”:

“Niby spokojny ten muzyczny świat Korteza. Niby bez niespodzianek. Obudził się opowiadacz snów, chociaż raczej pewne rzeczy dziejące się w życiu chcielibyśmy, żeby były snem. Okazuje się, że stały się prawdziwe…

I dlatego drugi album Korteza pt. “Mój dom” znowu ściska za gardło. Ciężko utożsamiać się z jego piosenkami, jeśli nie jesteśmy w stanie odnaleźć w nich choć małego fragmentu własnych przemyśleń i doświadczeń. A kiedy już odnajdziemy, okazuje się, że jesteśmy nadzy. Dzieje się coś dookoła. Taki świat, ludzkie relacje, trudy rozstań oraz zawirowania, których chcielibyśmy uniknąć…jednak stają się negatywem naszych doznań.

Być może tu tkwi sukces jego prostych, ale zaangażowanych emocjonalnie piosenek? Łatwa do załapania melodyka utworów, do tego sentymentalna, czasem głęboko nostalgiczna otoczka i wyraźne frazy muzyczne rozpisane na pianino, gitarę i łagodne syntezatory. Okazuje się, że to wystarczy, by pokochały jego muzykę tłumy.”

Leave a Reply