Brodka w MTV Unplugged

Już 12 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert Brodki. Całe wydarzenie odbędzie się w ramach MTV Unplugged. Całość będzie zarejestrowana i ukaże się na płycie w czerwcu.

Podczas wyjątkowego koncertu „bez prądu” w ramach cyklu „MTV Unplugged”, Brodka po raz pierwszy wykona swoje największe hity wyłącznie w wersji akustycznej. Nie zabraknie także utworów z przebojowej “Grandy” i jej ostatniej platynowej płyty “Clashes”.

fot. materiały promocyjne (“Clashes”)

Na scenie towarzyszyć będą goście specjalni oraz kilkunastoosobowy zespół, w składzie którego pojawią się muzycy grający na tak rzadko używanych instrumentach, jak fisharmonia i piła.

Polskich artystów występujących w ramach MTV Unplugged nie było aż tak wielu. Serię tę zapoczątkowała Kayah w 2006 roku. Innymi polskimi wykonawcami, którzy wzięli udział w tym projekcie to: Kult, Wilki, Hey i O.S.T.R.

Album “Clashes” to najnowsza pozycja w dyskografii Brodki. Płyta ukazała się w 2016 roku.

Z naszej recenzji:

“Psychodeliczny, czasem rozmyty narkotyczną wonią i nie do końca współczesny klimat wskazuje, że Brodka odnalazła kolejną niszę, którą zgrabnie wypełniła nie do końca piosenkowym repertuarem.

Nie ma tu przebojów, które pozostają w pamięci po pierwszym przesłuchaniu. Ten album wymaga skupienia, zajrzenia trochę w głąb siebie i rezolutnego odwrócenia pojmowania muzyki jako jednowymiarowego przekazu.

Alternatywny charakter tym razem to powrót do klasycznej dostojności, naturalnych dźwięków wydobytych z żywego instrumentarium i głębi osadzonej w mrocznej, ale nieprzekombinowanej formie. “

Leave a Reply