Mery Spolsky i jej “Liczydło”

“Liczydło” to już kolejny singiel z debiutanckiej płyty Mery Spolsky pt. “Miło było Pana poznać”, która ukazała się w drugiej połowie minionego roku. Nie po raz pierwszy wokalistka kreuje własną rzeczywistość, zaszczepiając w niej namiastkę osobistych przeżyć. Wszystko jednak stawia do góry nogami. I trzeba nauczyć się korzystać z jej wizji artystycznej.

Z naszej recenzji albumu:

Kiedy inni silą się na tworzenie piosenek w ambitnym elektro-popie, Mery podchodzi do swojej twórczości bez nadęcia na coś wielkiego. I to jest jej główna zaleta. Słuchając tej płyty można odnieść wrażenie, że wszystko przyszło jej z dużą łatwością. Jakby tylko ona była nierozerwalną częścią tych pulsujących dźwięków i dalekich od przewidywalności tekstów.

 

Ten album jest dowodem na to, że rozrywka nie musi być do bólu oczywista i nie trzeba powielać po raz kolejny sprawdzonych patentów, by nagrać po prostu coś fajnego. No i trzeba wspomnieć o pięknym wydaniu tego krążka. Warto mieć w formie fizycznej.”

Mery Spolsky o nowym singlu:

„Liczydło” to piosenka, która wylicza najważniejsze sprawy dla Mery Spolsky wyciągnięte prosto z życia. Opowiada również o tym, że na nikogo liczyć nie warto i liczę na to, że po jej przesłuchaniu Mery stanie się bliższa Waszemu sercu. Pełno tam aluzji do morza, które kocham, mojej świętej pamięci Mamy Ewy, miłości do obcasów oraz czarnego koloru. W refrenie pozwalam sobie na przekleństwo, które wymyka mi się z ust pod wpływem zabawy słownej. Ups, ups, ups!
Teledysk do „Liczydła” to kontynuacja klipu „Miło Było Pana Poznać”, ponieważ rolę mojej ofiary ponownie odgrywa Piotr Tołoczko. Tym razem jesteśmy zamknięci w fikcyjnym świecie spolsky, pełnym krzyży, pasków i zwariowanych animacji. Jest to teledysk bardzo modowy, gdyż wszystkie ciuchy pochodzą z mojej kolekcji. Liczę, że wpadnie Wam w oko i ucho! AUUU!

Przypomnijmy, że płyta “Miło było Pana poznać” nominowana jest do tegorocznej nagrody Fryderyk 2018 w kategorii najlepszej płyty elektronicznej, a Mery została zauważona jako jeden z pięciu najciekawszych debiutów minionego roku.

Najbliższe koncerty Mery Spolsky:

 

09.03 – Lublin, Dom Kultury

18.03 – Kraków, Zet Pe Te

20.03 – Wrocław, Stary Klasztor

21.03 – Łódź, New York

22.03 – Toruń, NRD

24.03 – Warszawa, Stodoła Open Stage

07.04 – Olsztyn, Sala Kameralna pod Amfiteatrem

18.10 – Bydgoszcz, MCK

Leave a Reply