Nowy singiel Marty Dryll i zapowiedź płyty

PREMIERA.

Piosenka “You Can See My Mind” zapowiada debiutancką płytę Marty Dryll. Muzykę i słowa napisała sama wokalistka. Album będzie nosić tytuł “A Few Stories About Loneliness” i jego premiera zapowiadana jest na lato tego roku, o czym z pewnością będziemy jeszcze przypominać.

To jeden z tych utworów, który zwraca uwagę dojrzałością, płynnie poprowadzoną, ale też zaawansowaną muzycznie melodią. Propozycja zbudowana na partii fortepianu oraz lekko snującej się elektroniki. Ważniejsze staje się tu jednak żywe brzmienie.

Muzycznie nie jest to łatwa kompozycja, ale niezwykle ujmująca. Siłą piosenek Marty jest też pełen pięknych harmonii głos. Trzeba posłuchać.

 

fot. materiały promocyjne

Marta Dryll pochodzi z Warszawy. Jest absolwentką tamtejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat, ale naukę wokalu rozpoczęła dopiero w 2008 roku w Szkole Musicalowej przy Teatrze Studio Buffo. Wokalistka wzięła też udział w IV edycji programu The Voice of Poland, gdzie pod opieką Marii Sadowskiej dotarła do ćwierćfinału.

W 2017 roku Marta wygrała konkurs Skoda Auto Muzyka (w jury: Katarzyna Nosowska, Baron i Tomson, Dawid Podsiadło, Maria Sadowska), a w związku z wygraną jej piosenka „Never Forget You” znalazła się na składance Skoda Auto Muzyka, wydanej przez Kayax.

Album „A Few Stories About Loneliness” będzie się składał z jedenastu utworów po angielsku. Płyta będzie utrzymana w kilku gatunkach muzycznych, jednak wszystkie utwory będą ze sobą spójne i stworzą harmonijną całość, okraszoną dużą ilością dźwięków fortepianu i potężnych chórów.

Na płycie przeważać będzie nostalgia, ale ballady będą równoważyć się z elektroniką i szybszymi rytmami. Utwór „You Can See My Mind” to czwarta już piosenka zapowiadająca debiutancki album wokalistki i pianistki Marty Dryll.

Jesteśmy przekonani, że o Marcie będzie głośno.

Leave a Reply