Premiera od Kayah i Atanasa Valkova

Premierowa piosenka pt. “Czarna polana” to efekt współpracy Kayah z Atanasem Valkovem. Muzyk ma na swoim koncie wspólną płytę z wokalistką “Transoriental Orchestra”. Reżyserem klipu jest mający na swoim koncie nominację do Oscara Tomasz Bagiński.

Muzycznie ten utwór stanowi rozbudowaną formę. Baśniowy podtekst z naleciałościami ludowymi ukazuje tę mniej popularną stronę wokalistki, którą fani pokochali wraz ze wspomnianym albumem “Transoriental Orchestra”. Jednak tym razem razem wyciągnięto elementy muzyki słowiańskiej. Animowany teledysk staje się fabularyzowaną odsłoną samej piosenki.

Tytułowa “Czarna polana” to miejsce, gdzie spotykają się i przenikają trzy dziedziny sztuki – animacja, muzyka i taniec. Czterominutowy klip opowiada o relacji człowieka z naturą, która uzupełnia się w magicznym tańcu. Za choreografię odpowiedzialna była Katarzyna Kizior.

Kayah o tym projekcie:

“Atanas w pierwszej kolejności pokazał mi początki pracy nad animacją i mocno wzruszyła mnie wrażliwość grafików. Również bardzo zainteresował mnie temat – współistnienia Natury i Człowieka. Ten utwór jest wielki, magiczny, etniczny, czyli taki jak lubię najbardziej. Atanas współpracował ze mną przy całym projekcie Transoriental Orchestra – nawet wymyślił tę nazwę – uważam go za ewenement na naszym rynku. Może to jego bułgarskie korzenie sprawiają, że jest tak otwarty na etniczne brzmienia i szerokie aranżacje…”

Leave a Reply