Glaca we wspólnym utworze z Korą

Piosenka “Człowiek” zapowiada solową płytę Glacy, wokalisty znanego z zespołu Sweet Noise. Gościnnie usłyszycie Korę, która na nowo nagrała znany motyw z własnego repertuaru. Wykorzystany refren “Krakowskiego spleenu” Maanamu stanowi podstawę tej kompozycji.

“ZANG” – taki będzie nosić tytuł pierwszy solowy album w długiej, muzycznej historii Glacy, znanego nie tylko jako frontmana i współzałożyciela zespołu Sweet Noise, ale także My Riot, M.T. Void oraz Serce.

W dniu premiery albumu tj. 4 kwietnia, Glaca zapowiedział kolejny singiel z Peją, który już wielokrotnie współpracował z wokalistą. Wcześniej mogliśmy poznać pierwszy singiel „Oni Przyszli” nagrany z Justinem Chancellorem z zespołu Tool.

 

Wśród wokalistek na nowej płycie będzie można usłyszeć oprócz Kory, Annę Patrini z zespołu Skinny Patrini i Martę Podulkę. Hip Hop reprezentują Magiera, Sherlock, Young Vetrans, Dj.Daneki i Dj.Twister.

Masteringiem całego albumu zajął się Brian Lucey z Magic Garden Mastering w Los Angeles. Masterował m.in. Marilyn Manson, Depeche Mode, Black Keys. Jak mówi Glaca:

“Ten album jest w 100% moją wizją, bez żadnych kompromisów. Słuchacz dostanie muzykę na najwyższym poziomie na jaki mnie stać.”

Propozycja pt. “Człowiek” jest o tyle ciekawa, że nawiązuje do wspólnych duetów Glacy z innymi wykonawcami. Kto nie pamięta chociażby utworu “Nie było” nagranego przed laty wspólnie z Edytą Górniak. Jak zwykle Glaca w sposób mocny muzycznie i wokalnie zaznacza swój przekaz.

Leave a Reply