O.S.T.R. powraca z kolejnym albumem

Dziś swoją premierę ma także kolejna płyta O.S.T.R. pt. “W drodze po szczęście”. Popularność łódzkiego rapera, muzyka, kompozytora i producenta ciągle jest ogromna. Przypomnijmy, że poprzedni studyjny album “Życie po śmierci”, który ukazał się w 2016 był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w tamtym roku. Najnowsza zyskała status Złotej Płyty długo przed dzisiejszą premierą, sprzedając nakład limitowany, wytłoczony w nakładzie 15 tysięcy egzemplarzy.

Nowy krążek “W drodze po szczęście” zamyka nieformalną trylogię, którą stanowią dwa poprzednie albumy tj. wspomniany “Życie po śmierci” i wydana w 2015 roku “Podróż zwana życiem”. Natomiast rok temu ukazał się “MTV Unplugged: Autentycznie”, gdzie O.S.T.R. zmierzył się z inną formą muzyczną, gdzie prym wiodły klasycznie brzmiące instrumenty (harfa, wiolonczela, kontrabas).

Najnowszym singlem z płyty “W drodze po szczęście” został kawałek “Alcatraz”, którego premiera odbyła się 22 lutego.

Producentami muzycznymi płyty zostali ponownie Killing Skills, czyli Chris Van Rootselaar, Jaap Wiewel i ostatni co do kolejności ale nie ostatni co do ważności – O.S.T.R. Na gramofonach udziela się DJ Haem.

Ten album nie przenosi nas w inne rejony muzyczne, niż te znane z dwóch poprzednich krążków. O poprzednim mówiło się – nie w kategoriach najlepszej płyty w dorobku rapera, a “najlepszej płyty życia”. Słuchając jednak jego najnowszych propozycji, ciągle mamy do czynienia z czymś ważnym i nieustępliwym względem wcześniejszych dokonań muzyka. Ciągle przetaczają się opowieści skoncentrowane na obserwacji. Być może nie ma tu już tak bardzo osobistych wyznań, jakie miały miejsce na “Życiu po śmierci”, ale ciągle O.S.T.R. potrafi dobierać słowa tak, by być czytelnym w przekazie, nie zatracając charakterystycznego błysku w opisywaniu rzeczywistości.

1. !
2. W drodze po szczęście
3. Prędkość
4. Ponad ląd
5. Alcatraz
6. Koala
7. Asomia
8. Ot tak po prostu
9. Słuch
10. Zombi
11. Chciałem być…
12. All My Life
13. Szczęścia milimetr
14. Algorytm
15. All Awake

Leave a Reply