PREMIERA “Dream Revenge” duetu Sexy Suicide

Tylko u nas PREMIERA  nowego singla i teledysku pt. “Dream Revenge” warszawsko – sosnowskiego duetu SEXY SUICIDE.

Akcja klipu toczy się w ponurych meandrach ludzkiego umysłu, gdzieś na pograniczu jawy i snu. Przemierzamy w nim, wraz z bohaterką świat koszmarów sennych, gdzie czyha na nią upiorny oprawca.

Cały teledysk osadzony jest w ulubionym klimacie zespołu, czyli w scenerii horrorów z lat 80-tych. „Dream Revenge” to pierwszy premierowy utwór Sexy Suicide od czasu albumu „Intruder” (2016).

Zespół przyznaje, że klimat kolejnej płyty będzie zdecydowanie bardziej mroczny i melancholijny. Słychać to już w tej pierwszej zapowiedzi nowego albumu. Propozycja ta jest niezwykle wciągająca, a jej ciemniejszy koloryt dodaje charakteru zespołowi.

W dokonaniach zespołu słychać wyraźne inspiracje twórczością wykonawców  lat 80. z gatunku synth popu, industrialu, post punku, nurtu cold wave, a nawet italo disco. Brzmienie instrumentów klawiszowych bywa zaprezentowane z rozmachem, jeszcze mocniej zaznaczając charakter duetu.

Sexy Suicide tworzą Marika Tomczyk (wokal) oraz Bartłomiej ‘Poldek’ Salamon (klawisze). Zespół powstał jako trio w 2012 roku pod nazwą Neon Romance. Po odejściu jednego z członków grupy, dokonano zmiany nazwy i od 2014 roku funkcjonują już jako Sexy Suicide.

Grupa zagrała między innymi na festiwalach Young & Cold w Augsburgu, Offie, Castle Party czy Soundrive.

 

 

Leave a Reply