Koncert Wilków z Przystanku Woodstock

Niedawno ukazało się specjalne wydanie płyty Wilków z zarejestrowanym koncertem z Przystanku Woodstock 2017. Oprócz tradycyjnego CD, znajdziemy zapis wydarzenia w formacie DVD. Wilki wystąpiły na Dużej Scenie w Kostrzynie nad Odrą 3 sierpnia 2017.

Występ odbył się w ramach letniej trasy koncertowej z okazji jubileuszu 25-lecia płytowego debiutu zespołu, krążka „Wilki”. Stąd większość kompozycji pochodzi z tego właśnie krążka.

Seria koncertów z Przystanku Woodstock wydawana jest jest już od kilku lat. Wcześniej ukazały się m.in. COMA, Budka Suflera, Ania Rusowicz z gośćmi, Kasia Kowalska, Urszula, Łzy, Grubson, Domowe Melodie, Nocny Kochanek, Bednarek, Happysad, Luxtorpeda, Hey i Enej.

CD
1. Zapowiedź
2. Eroll
3. Amiranda
4. Cień w Dolinie Mgieł
5. Nie zabiję nocy
6. Aborygen
7. Rachela
8. Jeden raz odwiedzamy świat
9. Urke
10. O sobie samym
11. Nie stało się nic
12. Son of the Blue Sky
13. Gaduła Jurka
14. Baśka

DVD
1. Wywiad
2. Slideshow

Jak mówi Jurek Owsiak:

“Roberta Gawlińskiego i zespół Wilki po raz pierwszy zapowiadałem ćwierć wieku temu na Odjazdach w katowickim Spodku. Zapowiedź spowodowała pęknięcie barierek, na moment nieprawdopodobny rozgardiasz i wręcz obawę o dalszą część koncertu – myślano, aby go po prostu przerwać.

Po tych 25 latach emocje wcale nie opadły i zapowiadany przeze mnie na Przystanku Woodstock koncert Wilków podobnie poderwał wszystkich do fantastycznej zabawy. Tym bardziej, że repertuarowo umówiliśmy się na piękne podsumowanie twórczości kapeli. Robert swój koncert dopełnił jeszcze kilkoma ogromnymi hitami, co zachwyciło i wypełniło do reszty szczęściem woodstockową publiczność.

Tak niewiele zespołów wraca z tak ogromną pozytywną energią i wspaniałą formą po 25 latach. To była noc Wilków.”

Leave a Reply