Katarzyna Pietras z teledyskiem do piosenki “Żyta smak”

Piosenka pt. “Żyta smak” Katarzyny Pietras otwiera nowy rozdział w działalności artystycznej wokalistki. Znana wcześniej ze współpracy z zespołami Kashmir i Cate Likes Candy, tym razem postawiła na twórczość podpisaną własnym nazwiskiem.

“Żyta smak” zbudowany został na żywym, lecz oszczędnym instrumentarium, prezentując się przy tym energetycznie i przebojowo.

Ten utwór jest zapisem tego, co naprawdę siedzi Kasi w sercu. Jednocześnie to muzyka wyciągnięta ze źródeł bluesowo – rockowych. Kompozycja odzwierciedla w jakim kierunku muzycznym podąża wokalistka.

fot. Bartosz Kuśmierski / materiały promocyjne

 

Katarzyna Pietras zapowiada, że jej kolejne propozycje będą w podobnym klimacie, ale usłyszymy też piosenki nieco mocniejsze. Prace nad nowym materiałem ciągle trwają. Wkrótce zapowiedź kolejnego utworu.

Muzyka / słowa i wokal: Katarzyna Pietras

Gitary: Kamil Wyziński

Perkusja: Radek Owczarz

Harmonijka: Dustin Arbuckle

Rejestracja i produkcja: Kamil Wyziński w CLC Studio

W teledysku do piosenki “Żyta smak” udział wzięli najbliżsi, rodzina i przyjaciele wokalistki, którzy byli akurat dostępni podczas kręcenia teledysku. Całość została zarejestrowana za pomocą telefonu. Dzięki temu oddano naturalny i nieco spontaniczny charakter tej kompozycji.

 

Leave a Reply