“Tak tęsknię” zespołu Mikromusic w odsłonie na żywo

“Tak tęsknię” to jedna z najbardziej urokliwych piosenek na najnowszej płycie zespołu Mikromusic pt. “Tak mi się nie chce”. Przepełniona smutkiem, malowniczą nostalgią i pochłaniająca głębią. Tutaj w wersji na żywo, będącej zachętą do odwiedzenia grupy na jednym z koncertów.

Przypomnijmy, że album “Tak mi się nie chce” ukazał się pod koniec ubiegłego roku. Zajął pierwsze miejsce w naszym podsumowaniu najlepszych płyt 2017 roku.

fot. archiwum zespołu (materiały promocyjne)

Z naszej recenzji:

“(…) Niby jest tylko kilka instrumentów, szczypta malowniczej elektroniki, delikatny głos Natalii Grosiak i ważne słowo, a tworzy własny, oryginalny byt. Ta odrębność w spokojnych kompozycjach jest wszystkim, czego można chcieć. Zresztą nagrywając krążek na własny rachunek (wydanie własne, za pieniądze zebrane w crowdfundingu), nie szli za czyimiś oczekiwaniami.

Bezkompromisowość przyniosła dobre efekty, czego dowodem jest najlepszy na płycie utwór “Tak tęsknię”. Zacisznie schowany, ale wyróżniający się nerwem jazzu, ale też melodii, której nie powstydziłby się żaden popowy wykonawca. Głęboki, bardzo duchowy, jednak nieprzesycony na kanwie wzruszeń. Do tego ten dotykający tekst.”

MIKROMUSIC Z DOLNEJ PÓŁKI prezentuje: “Tak tęsknię”.

Słowa: Natalia Grosiak

Muzyka: Natalia Grosiak, Dawid Korbaczyński, Piotr Pluta, Łukasz Sobolak

Realizacja: Piotr Pluta

Mix i mastering : Robert Szydło

Zdjęcia i montaż: Kuba Wencek / www.vnstudio.pl

Ściany i kwiaty: Cafe Rozrusznik

 

 

 

Leave a Reply