Pierwszy singiel Baranovskiego

Wojciecha Baranowskiego, występującego pod pseudonimem BARANOVSKI możecie pamiętać z programu The Voice of Poland. Można go spotkać na koncertach jako klawiszowca i gitarzystę zespołu XXANAXX. W przerwach koncertowych muzyk tworzył własny repertuar. “Dym” jest zwiastunem jego debiutanckiej płyty. Po zarejestrowanej w jednej z podwarszawskich lasów live sesji z piosenką „Mamo” dostajemy pierwszy oficjalny singiel.

Piosenka ma dobrą energię i została rozpisana klasycznie, ale z przebłyskiem czegoś bardziej przykuwającego uwagę.

fot.materiały prasowe

Dzięki temu dostaliśmy kompozycję, którą można umieścić gdzieś pomiędzy radiowym przebojem, a alternatywnym kolorytem. Jest w niej też pewien uniwersalizm.

Z opisu od wydawcy:

“Dym” to krótka historia o relacji utkwionej w najgorętszym z żywiołów. Płomień i dym. Pod ich przykrywką kryje się burzliwy związek, który finalnie okazuje się wypalać i jak to z ogniem bywa, czeka na nieuniknione wygaśnięcie – opowiada o swoim singlu BARANOVSKI. – W warstwie muzycznej na pierwszy plan wyłania się motyw basu, który nawiązuje do utworu „The Less I Know The Better” zespołu Tame Impala. Piosenka jest połączeniem innowacyjnych rozwiązań z klasycznymi patentami. Cały utwór jest mieszanką różnych stylów, co finalnie owocuje wyszukanym popowym brzmieniem.

Leave a Reply