Nowy singiel Anity Lipnickiej z Tomkiem Makowieckim

Anita Lipnicka z zespołem The Hats wciąż promuje swoją najnowszą płytę pt. “Miód i dym” (recenzja na naszej stronie w zakładce “RECENZJE”).

Kolejnym singlem z tego albumu została spokojna, bardzo oszczędnie zaprezentowana piosenka pt. “Jak Bonnie i Clyde”. Niewątpliwie ta propozycja budzi też skojarzenia z wczesnymi dokonaniami Tomka Makowieckiego, który tu pojawił się gościnnie.

Anita Lipnicka o tym utworze:

“Piosenka „Jak Bonnie i Clyde” to duet miłosny. Nie chodzi tu jednak o miłość szaloną, ślepą, naiwną czy romantyczną, taką w malignie zauroczenia, lecz o tę dojrzałą, „po przejściach”, zmęczoną życiem nieco – miłość w fazie utraty złudzeń.

Kiedy dwoje ludzi przejrzało już siebie na wylot, zrzuciło maski… Nie prowadzą już żadnej gry, nie udają lepszych, ładniejszych niż są naprawdę. Zaszli razem zbyt daleko, by z tej podróży zawrócić, albo zacząć od nowa… A droga przebyta wspólnie jest, być może, dłuższa niż ta, która jeszcze przed nimi. Mimo to, pragną razem dojść do końca. Jest w tej historii jakaś bolesna intymność i jakaś ostateczność…

Jednak także przesłanie, iż prawdziwa relacja zaczyna się tam, gdzie kończą się nierealne wyobrażenia, oczekiwania wobec siebie, i życia ogólnie.”

Tymczasem możecie szukać Anitę na koncertach:

14 luty – Wejherowo

17 luty – Bełchatów

22 luty – Łódź

3 marzec – Katowice

4 marzec – Kraków

8 kwiecień – Katowice

 

fot. z mat. promocyjnych Warner Music Poland

 

Leave a Reply