Zespół Latające Pięści i ich pierwszy singiel z nadchodzącej płyty

Tym razem mamy dla Was absolutną premierę! Utworem “Fluoksetyna” zespół LATAJĄCE PIĘŚCI zapowiada nadchodzącą płytę pt. “Procedury wewnętrzne”. Cały album został nagrane zimą 2017 w Studio Serakos pod czujnym uchem Państwa Srzednickich

Surowy klimat tej kompozycji nadaje charakteru zespołowi. Chłodne i nieco oszczędne brzmienie jest wynikiem eksperymentowania i prezentuje odmienione oblicze, które ciągle jednak mieści się w kategoriach progresywnego punka. Dla miłośników nieoczywistych rozwiązań, jazgotliwych dźwięków opartych na basowym groove i ostro zarysowanym brzmieniu klawiszy, ta propozycja będzie idealna.

Grupa Latające Pięści powstała w 2011 roku. Od tamtego czasu zagrali wiele koncertów. Prócz regularnych występów na żywo można było ich usłyszeć na Fląder Festiwal, a także w Jarocinie w ramach konkursu zespołów, Kazimierzu Dolnym na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi,  Sopocie na festiwalach Heroes Of Vintage i Sopot Fringe, oraz w Poznaniu na Spring Break. Pojawili się na wspólnych koncertach z takimi zespołami jak Super Girl and Romantic Boys, Dick4Dick, Kinsky czy Masturbator.

W lipcu 2015 roku zespół wypuścił w eter mini album zatytułowany “Maksisingiel”.

Jak mówią o sobie:

„Nie jesteśmy kumplami z podwórka. Nie jesteśmy kolegami z pracy. Wielkie to ryzyko nazwać się i określić. CHCEMY BYĆ PO PROSTU! To że spotkaliśmy się gdzieś kilka lat temu to tylko określenie miejsca w czasie. Jesteśmy poza czasem. Jesteśmy poza gatunkami muzycznymi. Gdyby nas nie było, trzeba było by nas wymyślić. Jest nas trzech, a to święta cyfra. Każdy z nas jest inny, a to świetna zaleta. Naszym językiem atomowa wibracja basu. Naszym wyznaniem wiary eksplozja rytmu. Naszą twarzą nasze słowa. Jesteśmy Latające Pięści.”

LATAJĄCE PIĘŚCI to:

Michał Głowacki – śpiew, klawisze

Paweł Kowalski – perkusja, klawisze

Mateusz Urbański – gitara basowa, śpiew, klawisze

fot. archiwum zespołu

Leave a Reply