Nowy singiel Ramony Rey i jej filmowy teledysk

W maju ukazała się nowa płyta Ramony Rey zatytułowana po prostu “4”. Kolejną odsłoną tego albumu jest połączenie dwóch utworów “Kim być / Seneka”.

Wybór jest o tyle zaskakujący, że całość trwa ponad 9 minut. Do tego powstał film, który powinniście obejrzeć. Przypomnijmy, że krążek ten był naszą płytą tygodnia.

Z naszej recenzji:

 

Charakterystyczna maniera wokalna i pewnego rodzaju udziwnienia muzyczne, ciągle nie będą przystępne dla przypadkowego słuchacza. Także jeśli nie byliście w stanie przebrnąć przez wcześniejszą twórczość wokalistki, tym razem także nie będzie łatwo.

Tym bardziej, że to muzyka wymagająca większego niż wcześniej skupienia, choć ciągle oparta na szeroko pojętym elektropopie. Jedno jest też pewne, podobnej produkcji nie znajdziecie na rynku muzycznym w Polsce.

Na pozór album wydaje się bardziej oszczędny muzycznie. A to dlatego, że każda kompozycja składa z niewielkich wycinków, a także starannie wyselekcjonowanych dźwięków, wygrzebanych gdzieś z wielkiego worka najrozmaitszych drobiazgów.
Na pozór nie mogących pasować do siebie, a w ostatecznej formie, tworzących nową jakość.

Oprócz syntetycznych, niebanalnych brzmień, łatwo odnaleźć też alternatywny szum, etno naleciałości, a także odgłosy pochodzące z naszej codzienności, na które na co dzień nie zwracamy uwagi.

Leave a Reply