Premierowy album “Youth” zespołu Squid

“Youth” to najnowszy minialbum zespołu Squid, który ukazał się 8 maja 2020. To zupełnie nowy, zaskakujący kierunek duetu, który tym razem postawił na muzykę pełną ciekawych odniesień do synthpopowej alternatywy.

fot. materiały promocyjne

Squid to alternatywny duet z Wrocławia, który tworzą Kuba Łakomy i Tomasz Grządkowski. Ich muzyka to hipnotyzujące brzmienie ambientu oraz shoegazu wypełnione brudnymi, niebezpiecznymi dźwiękami i elektroniką.

 

Debiutowali w 2015 roku EP „The Lovers”, inspirowany filmem „Only Lovers Left Alive” w reżyserii Jima Jarmusha. Niedługo później supportowali koncerty współtwórcy soundtracku do tego filmu- holenderskiego lutnisty Jozefa Van Wissema.

Rok 2018 to wydanie drugiego wydawcictwa „Waves” pod skrzydłami wrocławskiego labelu i kolektywu artystycznego Regime Brigade. W tym samym roku zostali artystami 18 MFF Nowe Horyzonty oraz Enea Spring Break.

Ich najnowsze wydawnictwo “Youth”, które swoją premierę miało 8 maja to całkowicie nowy kierunek. Połączenie popu z alternatywnym brzmieniem gitar miało tutaj kluczowe znaczenie. Synthowe, retro dźwięki łączą się tu z organicznym brzmieniem perkusji i gitar, przywodząc na myśl mroczną elektronikę lat 80. Wciąż obecne jest tu jednak uczucie nostalgii i niepokoju, który stał się charakterystycznym elementem duetu. “Youth” to opowieść o przemijaniu, które jest integralnym elementem życia każdego człowieka.

Lista utworów:

1. Prelude

2. Youth

3. Alaska

4. Those Times

5. Solaris

Posłuchaj “Youth” w serwisach cyfrowych:

https://ffm.to/SquidYouthEP

 

Dodaj komentarz