10. najlepszych wykonań w #hot16challenge2 [RANKING]

Hot16challenge to akcja, która pojawiła się w 2014 roku. Kilka dni temu rozpoczęła się jej druga edycja, w której wzięło udział wielu polskich piosenkarzy, aktorów i dziennikarzy. Popularność poszczególnych wykonań przerosła wszelkie oczekiwania, a to wszystko łączy się ze zbiórką pieniędzy na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. Subiektywnie wybraliśmy najciekawszą dziesiątkę.

fot. materiały prasowe

 

Pamiętacie Ice Bucket Challenge, kiedy znani ludzie i nie tylko, wyzywali się nawzajem do oblania się wiadrem zimnej wody? Po wykonaniu zadania, osoba taka miała złożyć także datek na instytucję wspierającą chorych na ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne. Akcja zainspirowała do powstawania innych wyzwań, w tym także “Hot16challenge”, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2014 roku. Wtedy to z inicjatywy Solara, raperzy zaczęli przed sobą stawiać twórcze wyzwanie stworzenia 16-wersowych zwrotek i przedstawienia ich publicznie w przeciągu 72 godzin.

Hot16challenge szybko jednak wyszedł poza ramy hip-hopu i w ogóle świata muzycznego. Dołączać do niego zaczęli ludzie zupełnie niezwiązani z branżą rozrywkową. W Hot16challenge chodzi o dobrą zabawę i zachęcenie do pokazywania światu swojej twórczości. W akcji wziął udział nawet prezydent Andrzej Duda.

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem. Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc służbie zdrowia. Dotychczas zebrano już prawie 1 mln 900 tysięcy złotych.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Całą akcję można śledzić na stronie: http://hot16challenge.network

 

 

10. Piotr Rogucki

9. Dawid Podsiadło

8. Katarzyna Nosowska (prod. FOX)

7. Daria Zawiałow

6. Łona

5. Pezet

4. Kayah

3. Natalia Kukulska

2. Krzysztof Zalewski

1. Brodka

 

Dodaj komentarz