Eva Portna prezentuje drugi utwór “Mulier” [PREMIERA]

Eva Portna to nowa postać na polskiej scenie muzycznej. Właśnie dziś premierę ma jej nowy utwór – “Mulier”. Debiutancki mini album zostanie wydany 11 czerwca 2020. Płyta powstała przy współpracy z Wojciechem Orszewskim – aka Vojto Monteur (EABS) oraz Adamem Milwiw – Baronem (Pink Freud).

„Mulier” to w przeciwieństwie do sentymentalnego „Wings of Freedom” bardzo popowy i nośny utwór. Tłumaczony z łaciny tytuł piosenki oznacza w języku polskim „Kobietę”. Tekst piosenki można interpretować wielowymiarowo. To tylko z pozoru lekka, miłosna piosenka. Pod powierzchnią pozorności, Eva nawiązuje do tematyki kobiecości. Podkreśla konieczność pokochania swojego wewnętrznego dziecka i stania się jego przyjacielem. To nawoływanie do obudzenia swojej kobiecości, która jest jej siłą.

fot. materiały prasowe

W pierwszej kolejności autorka tekstu zwraca uwagę na zdrowe, nienarcystyczne pokochanie siebie, które pomaga w uniknięciu poczucia pustki i braku przedmiotowego traktowania drugiej osoby. Takie podejście zasugerowane pomiędzy wierszami piosenki pomaga w pełni i prawdziwie pokochać drugiego człowieka. Eva dedykuje tę piosenkę wszystkim kobietom, które czują się niekochane i nie wierzą w siebie.

Eva Portna to polska wokalistka i autorka tekstów, której śpiew towarzyszył od najmłodszych lat. W wieku zaledwie 15 lat debiutowała na dużej scenie u boku piosenkarki Kasi Kowalskiej. Ma na swoim koncie supporty przed takimi gwiazdami jak np. Irena Jarocka, Kamil Bednarek, zespół Enej. Jednak najbliższe jej sercu są te najmniejsze występy, podczas których może nieść pomoc potrzebującym. W ostatnich latach śpiewała mini koncerty, dla osób chorych na raka w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu.

Inspiracji twórczych do stworzenia tekstów piosenek poszukuje w sferze duchowej i prezentuje je pośród dźwięków muzyki. Odbiorcom piosenek zadaje fundamentalne pytania: Kim jesteś? Kim chcesz stać się? Czego pragniesz doświadczać? Jaka energia jest Twoim kierunkowskazem? Wskazane rozważania są zaproszeniem odbiorcy do analizy swojego wnętrza, poznania siebie, po to aby doświadczyć pełni życia. Jej teksty to opowieść o potrzebie zaakceptowania własnych słabości, pojednania z przeszłością oraz przemianie, po to aby zrobić krok do przodu.

11 czerwca Eva Portna wydaje swoją debiutancką EP-kę dzięki współpracy z wydawnictwem Agora Digital Music. Kompozytorem piosenek i producentem płyty jest uznany polski muzyk Wojciech Orszewski (aka Vojto Monteur). Na EP-ce zaprezentowany zostanie także utwór „Awaken”, którego kompozytorem jest Adam Milwiw – Baron, znany z zespołu Pink Freud.

 

Dodaj komentarz