“Babilon”, czyli pierwsza kaseta zespołu HURT wznowiona na winylu

“Babilon” to pierwsza płyta zespołu HURT, wydana pierwotnie tylko w formie kasety na początku 1994. Po dwudziestu sześciu latach nakładem Lou & Rocked Boys i Manufaktura Legenda ukaże się po raz pierwszy na winylowej płycie i cyfrowo.

Premiera zaplanowana jest na 7 kwietnia, dzień pięćdziesiątych urodzin Maćka Kurowickiego, lidera, autora tekstów, wokalisty zespołów HURT i Evorevo.

fot. Rafał Witczak

Zespół zaczynał w  czasie radykalnych zmian ustrojowych, początkach polskiego kapitalizmu i hurtowni dosłownie wszystkiego.

Muzycy poczuli że właśnie HURT idealnie syntezuje i skleja ich muzykę z epoką.

Skład występował z automatem perkusyjnym, co było w tamtym czasie ewenementem. Piosenki miały surrealistyczne, prześmiewcze i prowokacyjne teksty. „Babilon” uznawany jest przez wielu fanów zespołu za najciekawszą i najodważniejszą płytę. Zespół zagrał z tym programem między innymi na festiwalu w Jarocinie w 1994 i historycznym, pierwszym Przystanku Woodstock w Czymanowie w 1995 .

Wydawnictwo rekomenduje Igor Pudło (Skalpel, Evorevo): 

„To płyta zakorzeniona w dadaistycznym poczuciu humoru i prowokacji. Bardzo oddaje ducha epoki. Wywodzi się z Pomarańczowej Alternatywy i Totartu.”

HURT – Babilon

Maciej Kurowicki, wokal, programowanie

Igor Paszula, gitary, wokal, programowanie

Jerzy Warchałowski, klawisze

Materiał został zarejestrowany i wyprodukowany w Gdyni w Modern Sound Studio przez Bogdana Kuźmińskiego.

 

Dodaj komentarz