Dżaman z premierowym utworem “528”

“528” to tytuł premierowego utworu Dżamana.  To także częstotliwość wibracji spokoju, harmonii i miłości, co stanowi bezpośrednie nawiązanie do tej kompozycji. Poznajcie nową akustyczno-elektroniczną propozycję artysty.

Dżaman to songwriter, Live-looping artist, one man band. Wokalista solowy, grający na gitarze elektro-akustycznej, korzystający z loop station, syntezatora basowego i e-bowa (elektronicznego smyczka). Mimo tego, że jego głównym instrumentarium jest gitara akustyczna i Loop station to coraz bardziej ciągnie go w kierunku łączenia akustycznych dźwięków z elektroniką.

fot. materiały prasowe

Do utworu “528” powstała wizualizacja w formacie 3D, która podkreśla wciągający klimat sprawnie poprowadzonej kompozycji. Chociaż całość opiera się na elektronice, to emocjonalności dodają jej żywe akustyczne brzmienia, w tym harmonijki. Piosenka nabiera rozpędu, łapiąc delikatny rytm, który wiąże się z nieco wyciszonym, ale jakże przejmującym głosem wokalisty. W pewnym momencie intymny przekaz staje się wyznacznikiem hipnotycznego utworu, który kojarzy się chociażby z dokonaniami eksperymentującego Bena Howarda. Niemniej Dżaman robi to na swój sposób i wychodzi mu to więcej niż dobrze.

“528” to próba interpretacji muzycznej częstotliwości wibracji 528 hz, czyli  tzw. wibracji miłości, spokoju i harmonii. Twórca utworu w umiejętny sposób łączy akustyczne dźwięki z elektroniką. Flażolety łączą się z syntezatorowym basem, a harmonijka wraz z delikatnym dźwiękiem klawiszy tworzy metafizyczne miejsce do którego chce się wracać.

528 hz – “Wibracja miłości jest nutą cudów w skali muzycznej Solfeggio. Ta częstotliwość była używana już w starożytności przez kapłanów i uzdrowicieli do tworzenia “cudów”. Wibracja przyciąga miłość, ma zdolność oczyszczania oraz potencjał do czynienia rzeczy wspaniałych i dobrych.”

Już 14 marca Dżaman pojawi się z koncertem w Warszawie: https://www.facebook.com/events/843473886169592/

 

 

Dodaj komentarz