Najlepsze taneczne polskie piosenki 2019 roku [RANKING]

Ten rok chcemy zakończyć najlepszymi tanecznymi propozycjami na Sylwester 2019/2020. Wszystkie z nich to piosenki, które miały swoją premierę w mijającym 2019 roku. Wszystkiego muzycznego w Nowym Roku!

fot. okładka płyty “ORIGO” Natalii Nykiel

10. Anita Lipnicka – „Bones Of Love”. Któż by przypuszczał, że piosenki Anity Lipnickiej będą całkiem zgrabną mieszanką muzyki elektronicznej, pasującą na taneczne parkiety. Utwór “Bones of Love” na nowo został wyprodukowany przez Wojtka Urbańskiego, wspózałożyciela zespołu (RYSY) i pochodzi z jubileuszowego albumu wokalistki – „OdNowa”.

 

9. Natalia Nykiel – “Volcano”. To chyba najbardziej energetyczna propozycja z niezapowiedzianego minialbumu artystki – “ORIGO”. Takie szaleństwo zapętlonych dźwięków potrafi być porywające.

8. Sonar Soul – “Vincent”. Pięknie buja! To chyba pierwszy raz w mojej muzycznej karierze, gdy prowadzony intuicją i zasilany doświadczeniem dałem pełny upust mojej fantazji – opowiada Stachurko. Na albumie „You Are My Sun” producent składa hołd angielskiej muzyce końca lat 90, który częściowo odnosi się do korzeni współtwórcy popularnego duetu Rysy.

7. Jarecki – “Galaktyczny”. Przy nowych propozycjach Jareckiego nogi same chodzą. Klasyczny funky z pozytywną energią. To nie mogło się nie udać. Zwiastunem brzmienia i stylistyki krążka jest nowy teledysk, który wynosi  jego brzmienie na orbitę okołoziemską, gdzie czas płynie zupełnie inaczej, a lata 70. nigdy się nie skończyły.

6. Marcin Sójka – “Lepiej”. Przy tej piosence da się nawet potańczyć! Chociaż debiutancka płyta Marcina jest raczej spokojna, to znalazły się na niej też bardziej energetyczne propozycje.

5. Plastic – “Out of Control”. Zespół powrócił w zdecydowanie dobrej formie. Znowu bawi się elektroniką, przywołując ducha niewspółczesności.

4. Bass Astral – “It’s Dark”. Piosenka długo się rozkręca, ale w końcu następuje przełamanie kompozycji, co sprawdzi się także na sylwestrowych parkietach. Utwór zapowiada nową płytę duetu.

3. Stachursky – “Doskozzza”. W mijającym roku Stachursky powrócił z nową płytą “2K19”, na której znajdziemy wiele tanecznych, totalnie kosmicznych numerów. Stachursky został polskim Arminem Van Buurenem?

2. Tymek – “80’s”. W 2019 roku Tymek zyskał ogromną popularność nie tylko poprzez miliony odsłon na YT, ale także przez zainteresowanie rozgłośni radiowych jego wybraną twórczością. Tak stało się z tym utworem. Za bit odpowiada Favst, znany chociażby ze współpracy z Kartky’m.

1. Mery Spolsky – “Technosmutek”. Choć ten utwór do dziś nie został oficjalnym singlem, to stał się jednym z najbardziej charakterystycznych utworów na nowej płycie Mery. Na koncertach artystki wszyscy znają układ choreograficzny. Nie da się nie tańczyć do “Technosmutku”, który po kilkukrotnym przesłuchaniu totalnie wkręca się w głowę.

 

 

Dodaj komentarz