Sabina Meck Sextet z premierową płytą “Słowo na T”

„Słowo na T” to tytuł trzeciego z kolei albumu Sabiny Meck, zawierającego jej kompozycje do własnych tekstów, tym razem polskich. Płyta z gościnnym udziałem Wojciecha Myrczka ukazała się 29 listopada.

fot. okładka płyty

Sabina Meck (a.k.a. Sabina Myrczek) jest wokalistką, kompozytorką, aranżerką, producentką i autorką tekstów. Ukończyła kompozycję i aranżację w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2017 roku otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybite osiągnięcia artystyczne.

Na trzecim w swoim dorobku albumie, “Słowo na T”, wokalistka korzysta z elementów charakterystycznych dla jazzu, lecz wychodzi poza jego ramy, nawiązując do innych stylów muzycznych, nierzadko tak odległych od siebie jak rock i muzyka klasyczna.

Forma kompozycji zbliżona jest do piosenek. Zamysłem twórczym było zestawienie prostych melodii ze ściśle zaaranżowanymi partiami akompaniamentu, a także pozostawienie przestrzeni do improwizacji, która daje możliwość ukazania indywidualności każdego z muzyków sekstetu.

Muzycy:

Sabina Meck – śpiew
Łukasz Kokoszko – gitara
Przemysław Chmiel – saksofon
Michał Jakubczak – fortepian
Piotr Narajowski – kontrabas
Szymon Madej – perkusja
gościnnie:
Wojciech Myrczek – śpiew

Tracklista:

1. Piosenka o spacerowaniu 3:39
2. Noc jesienna 5:23
3. Historia rozsądnej znajomości 5:17
4. Słowo na T 3:31
5. Mamba 5:12
6. Nie sposób 4:23
7. Plan E 3:52
8. Spełnienie 4:23
9. Jeszcze miłość 5:11
10. What’s goin’on 8:30

 

fot. Marianna Perun

Dodaj komentarz