SOIN z premierą utworu “Halo” i zapowiedzią EP

“Halo” to debiutancki singiel Tomka Soina w ramach solowego projektu SOIN. Utwór zapowiada EPkę “Halo”, która ukaże się w lutym 2020 roku.

Niewątpliwie nowa propozycja Tomka Soina to utwór z ważnym przekazem. Słuchając “Halo” można mieć wrażenie, że siłą tego utworu nie jest jedynie sama kompozycja, ale słowo, które potrafi wywoływać muzyczną lawinę. Każdy dźwięk podkreśla myśl i został zobrazowany dosyć czytelnie zakreśloną liną melodyczną. Sama muzyka oscyluje wokół syntetyzmu brzmień, wyniesionych poprzez elektronikę. Na pierwszy plan wysnuwa się jednak silna energia, która od pewnego momentu zaczyna prowadzić ten utwór. Taka rockowa poetyka w zderzeniu z syntezatorami dodaje istoty tej kompozycji. Stąd nie najważniejsza staje się rytmika tej na swój sposób porywającej propozycji.

fot. materiały prasowe

To jego muzyczne “Halo” do świata. To utwór o tym, że każdy z nas ma tych kilka słów, które najlepiej opisują to kim jesteśmy i kim powinniśmy być, a czasem te słowa leżą gdzieś w jakiejś szufladzie życia podczas gdy jesteśmy zajęci pracą, oczekiwaniami ludzi, czy hałasem wokół.

“Chciałbym malować obrazy”, “chciałabym pojechać do Australii”, “chcę zostać księgową”, “chcę pisać i wydawać swoją muzykę”, a może po prostu “chcę być sobą”. Każdy etap w życiu ma swoje wyzwania i obowiązki, ale najlepszy moment, żeby takie słowa wcielać w życie to tu i teraz!

SOIN jest producentem, autorem muzyki i tekstów, wokalistą i instrumentalistą. Łączy bogactwo brzmień elektroniki z naturalnością żywych instrumentów i klimatem skrzyżowania rocka z obrazową muzyką filmu.

Link do singla na Spotify: https://open.spotify.com/album/6uB1v5bBm7KKQhnZqzZgzX

 

 

Dodaj komentarz