Teledysk do premierowej piosenki duetu Coals

Coals zaprezentował nowy utwór “sleepwalker”. Singel zapowiada drugi album zespołu, który ukaże się w pierwszej połowie 2020 roku.

“sleepwalkera” obrazują animowane obrazy stworzone przez krakowskiego artystę Ernesta Borowskiego według pomysłu samego zespołu. W teledysku widać dwie postaci, tańczące na szklanej tafli, pod którą płynie morze.

“Kręcimy się tak na tej tafli do dzisiaj”

fot. Jakub Owczarek PHOTO

Utwór to opowieść o doświadczeniach podczas niepokojącego snu, gonitwy myśli i walki z problemami.

Debiutancki album duetu “Tamagotchi” ukazał się w październiku 2017 roku. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączyły się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałego rapowania. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie.

Coals to jeden z najregularniej występujących zagranicą polskich zespołów. Na koncie mają występy m.in. na europejskich festiwalach jak Iceland Airwaves, Positivus, Metronome Prague. Dwukrotnie nagrali sesje dla legendarnej rozgłośni z Seattle – KEXP.

 

Dodaj komentarz